eseysiz ureyen canli

  • 332
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

7 kasım 2017 rte itirafları

tanım: rte'nin bugünkü grup toplantısnda sarfettiği itiraflardır.
birincisi, iktidarını sürdürebilmek için yıllardır milleti nasıl kandırdığını ve yakında nasıl topuklayacağının itirafı, ikincisi; kendi geleceği için cemaate tuzak kurarak milyonları nasıl kandırdığının itirafı.

yorum: o kadar büyük bir egoya sahipler ki, yaptıkları kanunsuzlukları bile başkasının sahiplenmesine katlanamıyorlar. hergün yeni birini itiraf ediyorlar. önce istanbul'a ihanet ettik gibi küçük itiraflarla başladılar. ama artık kesmiyor. çok yakında 15 temmuz'u biz planladık, bunu yapmaya mecburduk diyecekler ve yine halktan "çıt" bile çıkmayacak. tıpkı bügün çıkmadığı gibi. akp tabanına koyun diyen muhaliflerin sessizliği de onlardan bir farklarının olmadığını göstermekte.

tam hali;

birincisi; ...yeni göreve başlayan bir sadrazam masasının üzerinde bir not ve altında da üç zarf görür. notta başın sıkıştığında mektupları sırasıyla aç diye yazmaktadır. bir süre sonra halkın homurdanmaya başlamasıyla sıkıntıya düşen sadrazamın aklına bu mektuplar gelir ve ilkini açar. mektubun içinde yapamayacak olsan bile sürekli vaatte bulun diye yazmaktadır. sadrazam vaatleri peşi peşine sıralamaya başlar ve biraz rahatlar. ancak bir müddet sonra homurtular yeniden yükselince bu defa ikinci zarfı açar. onun içinde de geçmiş yönetimleri suçla diye yazmaktadır. bir müddet de bu şekilde devam eden sadrazam tekrar sıkıştığında sonuncu zarfa müracaat eder. bu zarfta kendinden sonra gelecek kişi için üç mektup da sen hazırla diye yazmaktadır.

ikincisi; ...fetö denen ihanet çetesinin gerçek yüzünü 17-25 aralık'ta teşhis etmiştir, 15 temmuz hain darbe girişiminde bu ihanet çetesini görmüştür. bizler çocuklarınızı bunların okullarından alın dediğimizde boşuna haykırmadık, paranızı bankalarına yatırmayın dediğimizde boşuna demedik. onların bankasından parasını çekmeyenler şimdi yanımıza gelip bilerek yapmadık diyorlar. hepsini bilerek yaptınız. arabanızı sattınız, evinizi sattınız onların bankalarına yatırdınız. şimdi bizim taksiratımız yoktu diye ağlıyorsunuz. kusura bakmayın. akıllı olanlar türkiye'yi terk etti gitti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü.

devamını okuyayım »