esse classic

  • 262
  • 26
  • 6
  • 0
  • dün

ali erbaş'a deizm davası açılsın kampanyası

savcı tarafından mı dediniz kardeşlerim. toplaşın o zaman size başımdan geçen ve geçmekte olan bir şeyi anlatayım.

2013 yılında, uludağ sözlükte dini içerikli bir başlıkta yazdığım entry yüzünden 2017 başında tebligat aldım. birisi şikayette bulunmuş yani.
neyse gittim savcıya ifade verdim. savcı abimize gayet datlı, ponçik, muhabbet havasında 10 dakika kadar ifade verdim. suçu(!) inkar etmedim, evet hesap benim ve ben yazdım ama amacım şu şu değildi dedim. savcı abimiz de gayet makul bir tavır ve dille bana öğütümsü şeyler verdi.
neyse işte tabiri caizse öpüşüp koklaşıp çıktım ifadeden.
2018 şubat ayında tekrar bir tebligat aldım. savcı abim meğerse dosyayı kapatmamış, verdiğim ifadenin saçma olduğunu, islamın yüce önderi hz. muhammed'e ve dine laf edilemeceğini, %99'u müslümanlardan oluşan bir ülkede dine saygı duyulması gerektiğini vs. vs. yazaraktan olayı mahkemeye taşımış.
ama bu tebligatı okurken ben ne suç işlediğimi falan komple unuttum, risale-i nur falan okuyorum sandım. baştan sona allah peygamber düz gitmiş. sayfanın sonuna gelince tövbe edip müslüman oldum.

neyse. demek istediğim şu ki, karşınızdaki savcıların %99'u bu kafada. kimi kime şikayet edeceksiniz? kim kimi yargılayacak?
ha hala özgür düşünebilen, idealist savcılar yok mu, tabi ki var. ama nerde? hangisini bulup, hangi şansa güvenip şikayetçi olacaksınız?

malesef kardeşler, romalılar, adamlar borularını istedikleri gibi öttürüyorlar.

devamını okuyayım »
13.04.2018 19:26