este noyan

  • 3090
  • 58
  • 16
  • 1
  • dün

igor tudor

ne abartılmalı ne de yerin dibine sokulmalı. egolarınızı bir kenara bırakın gençler. herkesin sevgisi ortak. bunu unutmayın.

(bkz: 8 eylül 1996 galatasaray fenerbahçe maçı)

bakın bu maçta hoca fatih terim, başkan faruk süren. terim'in ilk derbisi yanılmıyorsam, ufacık çocuğum elimde plastik değnekli ufak bir galatasaray bayrağı var. maçı kıraathanede babamla izledik. içilen sigaraların markalarını bile hatırlıyorum. ilk net hatırladığım maçlardan biri. kabus gibi olunca unutulmuyor. galatasaray yamyamlar gibi pres yapıyor, fener geliyor atıyor. onlar attıkça saldırıyoruz, rakibi bunaltıyoruz. biz bunalttıkça onlar atıyor. skor 0-4. yer ali sami yen. maçtan sonra terim'e edilen kıyamet kadar küfür hala kulaklarımda çınlar. o dönemde sosyal medya olduğunu düşünün, bir dakika duramazdı belki de. süren takımda tuttu ve sonrası malum.

tabii ki terim ile kıyaslamıyorum. yanlış anlaşılmasın, futbolun nasıl bir oyun olduğunu hatırlayın diye yazıyorum.

ben de sövdüm, gayet de doğaldı bu. dünyanın her yerinde de böyle. rezalet bir takıma yenildik ama tuttuğum takıma da cephe alacak değilim.

yiğidi öldür hakkını ver. aldığımız oyuncuların 1'i hariç hepsi bu adamın transfer listesindeki ilk isimler. o tek isim de maicon. defansta ilk olarak acerbi'yi istedi, paramız yetmedi. bu adamların hepsine methiye düzülüyor şu an. demekki nokta adım atmış. daha erken tabii ama bu görülüyor. daha da önemlisi hepsi azimli ve hırslı adamlar. tesadüfen seçildiğini iddia etmek için akıl tutulması yaşamak lazım. kafasındaki oyuna uygun tercihler yapmış. bir takım karakteri kurmaya çalışmış gibi görünüyor o da ''azim ve hırs.''

kendisine biz de sövdük ama yasin ve selçuk girdikten sonra takımın halini gördük. östeadfghj maçlarında belki de tudor'u yemeye kalktılar, daha önce görmediğimiz şeyler değil. bu da ihtimal dahilinde. kendisi bu isimlerden sonra bir şansı hak ediyor en azından.

fenerbahçe 70 milyon harcayıp çöp takım kurdu. parayı basıp aldı yeaa diyip geçilecek bir durum yok yani. futbol bu. city ne paralar harcayıp çuvallıyor her sene. sen fb'nin harcadığının çok daha azına bu takımı kurduysan en azından bir takdir etmeyi bilmen gerek, bu egoyla yaşanmaz. takım tökezlesin de sallayayım diyen hilkat garibelerinden farkınız olsun.

eleştirilmeli elbette ama şans verelim, ben terim döngüsünde yaşamak istemiyorum artık. yeni isimlere ihtiyacı var bu kulübün. kimin olduğunun bir önemi yok, bu magandadan kurtulmamız gerek. ha o olsa çok daha rahat şampiyon yapar, onu da biliyorum. buna rağmen böyle konuşuyorum.

devamını okuyayım »
20.08.2017 00:57