este noyan

  • 3490
  • 68
  • 35
  • 1
  • bugün

pkk'nın diyarbakır'a terörist heykeli dikmesi

benim ülkemin askerini, öğretmenini, doktorunu, köylüsünü, esnafını, memurunu kısacası her kesiminden masum vatandaşını öldürüp devletten intikam aldığını iddia eden sefillerin normal karşıladığı rezalet.

bir ülkede o ülkenin insanına silah sıkmış bir adamın heykeli silahıyla beraber dikilebiliyorsa o ülke ölmüştür, ağlayanı da yoktur.

devlet soyut bir kavramdır. bu ülkede kürdünden, çerkesine, ülkücüsünden, pkklısına kadar herkese çektirmiştir. örnek olması babında: muhsin yazıcıoğlu 5.5 senesi hücre olmak üzere (normal bir adam 3 günde kafayı yemeye başlar.) 10 seneye yakın hapis yatmış, işkence görmüştür. sonra da suçsuzmuşsun geçmiş olsun, deyin salınmıştır. şimdi ne yapsaydı? ülkücüleri toplayıp sen ekmek paranı kazanmaya çalışırken seni bir güzel öldürüp devletten intikam alıyoruz mu deseydi? yahu bu safsatalara kim inanır? keza yine birçok solcu suçsuz yere işkence görmüştür. bunları yaşadık diye birbirimizi boğazlayınca devletten intikam mı almış oluyorsun?

bu zihniyetteki kişiler bu kafayla hitler'i de haklı görüyor olsalar gerek. 1. dünya savaşı sonrası versay ile almanlar kapana sıkıştırılmış, her şeylerine el konmuş, katledilmişlerdi. o adam da çıkıp yaptığı katliamları buna dayanarak haklı mı çıkarmalıydı yani? bu mudur mantık? güzel kardeşim; cani isen canisindir. bahane ararsan sokaktaki katil de milyonlarca bahane bulur: toplumdan dışlandım, hor görüldüm, devlet bana bakmadı, öğretmenim tokat attı, babam içkiliyken dövdü vb. sabaha kadar anlatır durur ama eli kanlı bir katil olduğun gerçeği değişmez. ne yapalım şimdi? kötü şeyler yaşamış ama canım deyip sokağa mı salalım?

bir elinde silah tutarak, aba altından sopa göstererek kardeşlikten bahsedemezsin. ülkedeki insanların bütün değerlerine karşı olarak sevilmeyi, saygı duyulmayı bekleyemezsin. ortada halkların kardeşliği falan yok. bölünerek kardeş olan bir topluluğu tarih yazmamıştır. bırakın şu sahte barış güvercinliğini. samimi değilsiniz, bu işin sonu da hayır değil. işin sonu geri dönülemeyecek bir noktaya doğru gidiyor. bu savaşta en büyük zararı hep siz gördünüz. pkk'ya destek olmadı diye katledilen yüzlerce kürt olmadı mı? toprağınızdan olmadınız mı? çileler çekmediniz mi? bundan en büyük zararı yine batıda yaşayan kürtler görecek. kendinizden başka bir neden de aramayın, mağdur değil mağdur edensiniz...

devamını okuyayım »
17.08.2014 00:28