este noyan

  • 2818
  • 56
  • 15
  • 2
  • bugün

karımdan güzeldi cazip geldi hem yabancı zaten

haberde hemen şöyle bir ayrıntı göze çarpıyor,

--- spoiler ---

erdem k., 16 yaşındaki d.r.'ye tecavüz etti. daha sonra hiçbir şey olmamış gibi şoför koltuğuna binerek aracı sürmeye başlayan erdem k. gözyaşlarına boğulan genç kızı "eğer bu olayı birine anlatırsan seni bu bıçakla öldürürüm" diye tehdit etti.
--- spoiler ---

bu adam böyle rahat davranması bir yana şu sefil açıklamayı yapabiliyorsa en büyük sorumlusu kendisine bu güvenceyi verenlerdir.

--- spoiler ---

kadın mı kız mı bilmem

başbakan recep tayyip erdoğan, 4 haziran 2011 yılında hopa olaylarını protesto etmek için tank üzerine çıkan ve polis müdahalesi sonucu kalçası kırılan halkevleri merkez yürütme kurulu üyesi dilşat aktaş için “o kadın, kız mıdır kadın mıdır? bilemem” deyip büyük tepki toplamıştı.

kadına şiddet abartılıyor

7 mart 2011'de konuşan başbakan erdoğan, akp döneminde yüzde 1400 artan kadına şiddet için “kadına şiddet abartılıyor” derken, akp’nin aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin ise “medya olayları abartıyor. kadına yönelik şiddet algıda seçicilik.” demişti.

kadın erkek eşitliğine inanmıyorum

20 temmuz 2010'da kadın örgütleriyle bir araya gelen başbakan erdoğan, “kadın erkek eşitliğine inanmıyorum, kadın ve erkek farklıdır, birbirinin mütemmimidir (tamamlayıcı)” diyerek şok etkisi yaratmıştı.

ya davulcuya ya zurnacıya

erkek arkadaşı tarafından başı kesilerek katledilen münevver karabulut için istanbul eski emniyet müdürü celalettin cerrah “kızlarına sahip çıksalarmış..” derken, erdoğan “çocuğumuz öyle nereye giderse gitsin olmaz. yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya..” demişti.

benim bedenim diyenler feminist

kürtajın yasaklanmasının konuşulduğu 2012 yılında da erdoğan birçok tepki toplayan söze imza attı. “kürtajı bir cinayet olarak görüyorum.” diyen erdoğan’a karşı çok sayıda kadın eylemi yapıldı. kadınlar sokaklara çıkarken, erdoğan bu kez de “benim bedenim, benim kararım diyenler feminist” okları üzerine topladı.

anası tecavüze uğruyorsa anası ölsün

kürtaj tartışmalarının yaşandığı sıralarda tepki toplayan isimlerden biri de ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek oldu. önce ”kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın” diyen gökçek, “anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? anası ölsün” sözleriyle de şoke etti.

vajina kelimesinden utandım

başbakan yardımcısı bülent arınç da kürtaj tartışmalarına katılıp, chp’li aylin nazlıaka için “kürtaj meselesi konuşulurken siz öyle bir söz sarfettinizki benim yüzüm kıpkırmızı oldu. bir evli, bir bayan, çocuğu olan milletvekili kendisi ile ilgili bir organını nasıl böyle açıkca konuşabilir” diyerek, ‘vajina’ kelimesinden rahatsızlığını söyleyerek büyük tepki toplamıştı.

tecavüzcü kürtaj yaptırandan daha masum

“tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar.” diyen dönemin sağlık bakanı recep akdağ’a tepki yağarken, akp milletvekili insan hakları komisyonu başkanı ayhan sefer üstün de “tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum. “tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı. bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular.” diyerek tartışmalara katıldı.

bacak aranızı çeksem

akp tokat milletvekili zeyid aslan, kendisine tbmm kulisindeki fotoğraflarını soran kadın gazetecilere “ben de sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam” demişti.

kadın iş aradığı için işsizlik yüksek

akp döneminde iş dünyasında da kadının yeri tartışma yarattı. maliye bakanı mehmet şimşek, “kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek.”derken, orman ve su işleri bakanı veysel erdoğlu da kendisinden iş isteyen kadına “evdeki işler yetmiyor mu?” demişti.

böyle kıyafet olmaz

geçtiğimiz kasım ayında akp genel başkan yardımcısı hüseyin çelik, sunucu gözde kansu’nun kıyafetini eleştirerek, ‘bir hanım, aşırı dekolte ile bir yere giderse kabul edilebilir mi? bir sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz böyle kardeşim.” diyerek kansu’nun işsiz kalmasına neden olmuştu. `:http://www.sozcu.com.tr/…akp-doneminde-kadin-467398`

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
10.08.2015 15:13