este noyan

  • 4359
  • 14
  • 3
  • 1
  • evvelsi gün

22 mayıs 2018 akaryakıt zammı

geçen sene 1.90'dan aldığın gaz bile şu an 3.20 civarında ortalama.

gaz lan bu bir de.

adam seçim döneminde bile engel olamıyor batmaya. seçilse neler olacak kim bilir?

maaşınızın 1/4'ü gittiğinde mi dank edecek kafanız? bir şeyi de felaket olmadan görün yahu.

ek: sülüğün biri dadandı, açıklama yapalım o vakit.

gazın her yerde aynı fiyattan satıldığını sanan kara cahillerin hakkında yorum yapmaması gereken zamdır. o internette gördüğün oran aynı mahallede bile farklılık gösterir. aşağı ve yukarı oynar.

sonbahar döneminde bursa'da belli bölgelerde gaz 1.90 civarındaydı. aynı yerde şu an 2.99. mudanya yolu girişindeki shell, ankara yolundaki petrol ofisi normalden 20-30 kuruş azdır misal. gazın her yerde belli bir fiyatı olmaz. bilmişlik taslamadan önce gaz nedir, nerede ne fiyata satılmaktadır önce bunu öğrenin. cehaletinizi ortaya koymayın.

yazımda en ufak bir bilgi yanlşlığı yok, kimseye de bir şey ispat etmek zorunda değilim. gidersin dediğim yerlere sorarsın 500 metre aşağısındaki yerden 30 kuruş aşağıya sattığını görebilirsin. aynı firma üstelik.

aktrollden farkı olmayan kişi aranıyorsa bilgisi olmadan fikir beyan eden insanlar olabilir.

ek2: m5 adlı yazar şu mesajı gönderdi, bilgiden yoksun arkadaş için onu da ekleyeyim. öğrenmiş olsun. abi ayağı falan çekmedim, ergen olduğunu düşünüp abisi olarak düzgünce anlattım ama nato kafa nato mermer olunca basmıyor haliyle. bu işi yapan kişiden öğrensin diyeceğim ama herif o da bilmiyor gelsin tartışalım modunda. allah şifa versin ne diyelim.

ben bir akaryakıt firmasının bölge müdürüyüm. lpg fiyatı şöyle hesaplanır (bayi alışı) tüpraş ton fiyatı + dağıtıcı firma karı. bugün lpg ton fiyatı 4900 tl. ben lokasyonuna göre satışına göre bütün istasyonlara farklı fiyattan lpg satarım. örneğin bir bayiye tonda 100 tl ekleyerek verdiğimi düşünelim. 5000 tl ton fiyatı olur. lpg kesafeti yazın 0,560 kışın 0,545 yaz geçerli şuan 5000x0,56= 2.80 e bayiye gelir. bayi bunu ister 3e satar ister 3.40 a. eğer anlaşmasında fiyatı bağlayan bir unsur yoksa özgürdür. sadecr mahalli fiyat dediğimiz, o aşağıdaki arkadaşın paylaştığı şey. tavan fiyatta denir aynı zamanda. onu geçemez.üst limit odur. devlet koyar bu limiti. adam firmadan aldığı hibe vb. karşılığında taahhüt vermiştir onun için 5 krş karla satar. diğeri tok satıcıdır 50 krş karla satar.

aşağıdaki saçmalamış yani. ona büyük harflerle şöyle yazabilirsiniz iyi de o işler öyle olmuyor :)

ek3: sonunda götüm götüm geri adım attı beyefendi. bir adama ''doğru bilgilendir, doğru söyle, ispatla , yalan atma.'' gibi saçma mesajlar atarsan üslup da ona göre belirlenir. adam aldığım gazın fişinin fotoğrafını bile istedi lan işsizliğe bak ahahhaha. cehaletin yüzüne vurulunca ağlamayacaksın sonunda. hadi bakıyım, bir daha iddialı olmadan önce araştırmayı öğren. 1.90 yazdıktan sonra altını doldurmama gerek yok çünkü ispatı gerektiren bir durum yok ortada. arabası olan herkes o civarda alıyordu o dönemde. sadece dün ehliyetini alıp bilmişlik taslayan bir gereksiz olayı büyüttü ve kendini komik duruma düşürdü o kadar. 33 yaşında olmak da ergen zihniyetine sahip olmaya engel değil. herkese hak ettiği gibi konuşuyorum, tarzım bu. kusura bakmayacaksın.

devamını okuyayım »