eternel

  • 3524
  • 31
  • 5
  • 1
  • bugün

mutlu olmak için gerekenler

geçenlerde bir etkinlikte kurumun hizmetlisi yanıma geldi biraz sohbet ettik. 50 yaşlarında inanılmaz pozitif enerji yayan birisi. önce kendi hayatından çocuklarından bahsetti, sonra her sabah işe keyifle geldiğinden herkese günaydın dediğinden yüzü asık olana laf atıp konuşturup moral verdiğinden herkesin çayını simidini sabah hazır ettiğinden vs. bahsetti.

sonra "hocam ben çok mutlu biriyim" dedi. anlattıklarına sahip olduklarına baktım mütevazi bir yaşamı var, mutlu olmasının sebebi "gerekenlere" sahip olması olamazdı. devam etti: "yaptığım her işi severek keyifle yapıyorum. yolda öylesine salına salına yürümek bile beni acayip mutlu ediyor."

kendi hayatımı düşündüm sahip olduklarımın büyük bölümüne belki sahip değildir ancak benden kesinlikle çok daha mutlu bir yaşam sürüyor. anladım ki mutlu olmak için ulaşılması güç birşeylere gerek yok.. hayata nasıl baktığınla ilgili bütün herşey, sahip olduğun kadarıyla tadını çıkararak yaşayınca mutlu oluyor insan. şuyum olsun buyum olsun kendimize koyduğumuz mutluluk hedefleri, bunların da bizi mutlu etmeyeceğini elde ettiğimizde anlıyoruz. bunu anlarken de hayatı kaçırıp, bu en basit mutlu olma yöntemlerini kendi hırslarımız arasında kaybedip gidiyoruz.

devamını okuyayım »
01.03.2015 00:26