etikburokrat

  • 23
  • 11
  • 7
  • 0
  • 5 gün önce

türkiye'deki pahalılığın artık cana tak etmesi

suyun önce altı ısınır yavaşça yukarı doğru ısı yayılır. biz suyun altındakiler kaynamaya başlayınca tepedeki zat-ı muhteremler kredi almadan işlerini döndüremeyeceği için onlar da bizim gibi tepki vermeye başlayacaklar ama biz buhar olup uçtuktan sonra bir anlamı kalmayacak.

şu an piyasadaki birçok şirket kendisi, dolar 7.5 tl üzerinden kurguladığı için her ürüne zam kaçınılmaz durumda ve daha da artacak. kısacası kim kime neyi tutturup satarsa dönemi derinleşerek devam edecek. her şirket birbirine kazık fiyattan mal ötelemeye bakacak aynı şekilde de normal vatandaş arasında da durum bu şekilde ilerleyecek. eve tamirat için gelen adamlar artık 30-40 tl değil 100'den aşağı almayacaklar. en ufak araç servis bakımı 1500'den aşağı olmayacak. özel hastaneler klasik tahlil ve kontrol ücretleri takribi 250-300 tl bandında seyrederken 500-600 tl bandından aşağı düşmeyecek. yani bu saatten sonra bozulan ürünün tamiri hastalanan kişinin tedavisi imkansız hale gelmeye başlayacak. çocuklar özel okuldan alınacak, yemeklerde kalite yerlere düşecek, araçlar bakımsız olacak, insanlar sanki savaş varmış gibi zombi gibi görünecekler vs. önümüzdeki günler bunları kesinlikle göreceğiz ve görenler ise daha beterini yaşayacaklar.

ülkedeki siyasi sistem vb oluşumların yara alması kaçınılmaz ancak değişim vs olmadan yollarına devam edecekler. küçük şirketler, beyaz yakalılar ve çiftçi kardeşlerimize kocaman bir joker gülüşü bizi bekler. şu an bu kasırgadan kurtulmanın maalesef pek bir yolu yok. imamoğlu+ imf+ siyasi yön ab(d) olursa kredi vs olayları çözülür özel sektör rahatlar suni rahatlama oluşur. konunun kökten çözümü ise maalesef çok zor.

devamını okuyayım »