etsiz cig kofte olmaz

  • 1967
  • 54
  • 17
  • 2
  • bugün

mandela etkisi

türk youtuberların son gözdesi.
şimdi efendim zaman yolculuğu ile değiştirilen bir şeyler olsa etkileri bu kadar küçük olmaz. kelebek etkisi böyle bir şey değil. en ufak bir değişikliğiniz avrupa haritasını bile değiştirebilir. öyle monopoly adamının gözündeki gözlük kayboldu diye açıklanacak bir şey değil kelebek etkisi.

gelelim bu teoride verilen örneklere.

monopoly adamı en garipleri içlerinde. benim kanım reklamında gözünün parlaması nedeniyle orada mercek olduğu hissi uyanıyor insanda. ve bu tipler hep tek gözlüklü olarak resmedilmekte. powerpuff girls'teki mayor bunun bir örneği mesela.

mickey mouse'un pantolon askıları ilk bölümlerde vardı. sonradan kaldırıldı. düğmelerinin oluşu ile beyin o askıları otomatik olarak tamamlıyor.
pantolon askıları hiç yoktu diyenlere gelsin.

temel reis'in her iki kolunda da dövme vardı. fakat biz temel reis'i sürekli ıspanak yerken hatırladığımız ve o ıspanağın tek elle yenmesinden dolayı hep tek kolunda dövme var diye hatırlıyoruz.

lavaş gili ineği* : en garipleri de bu içlerinde. ben bu ineği hiç hızmalı hatırlamıyordum. ama teorileri okuduktan sonra gözüme hep hızmalı olarak gelmeye başladı. tam bir hugo'da küfreden çocuk olayı. hatta teorinin adı hugo'da küfreden çocuk olmalı. :)

pikachu en sevdiğim pokelerden birisidir, çok uğraştım zamanında çizmeye. kuyrugunda siyahlık falan yok.

volkswagen zaten saçmaladıkları noktalardan birisi. en az çelişki de bunda var zaten.
yeminler ediyorlar arada o çizgi yoktu diye.

looney tunes'de ise eşşeğin kulağına su kaçıyırorlar. neymiş aslında looney toones miş. ben tasolarımdan çok net hatırlıyorum tunes olduğunu. yine wb'nin tiny toon adlı bir serisi var. insanlar kafasında birleştiriyor bunları. bu sadece telafuzdan kaynaklanan bir karmaşa.

evet tam bir komplo teorisi. yok paralel evrenmiş yok zaman yolculuğuymuş.
zaman yolculuğu yapan adam bunları mı değiştirir allahını seversen.

devamını okuyayım »
02.12.2016 18:41