evcimendemlik

  • 262
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

küba büyükelçisi'nin mustafa akyol'a verdiği ayar

türkiye'de internete sansüre hayır der küba'da halkın yüzde beşi üst kesim internete güç bela ulaşır ama bizimki yaşasın fidel der.

rte'nin damadının bakan olmasına çatar fidel babasının malı gibi devleti kardeşine bırakır ama bizimki çok yaşa fidel der.

özel sektör son zamanlarda biraz olsun belli bölgelerde teşvik edilmiştir ama ülkenin çoğunluğu devlete aittir köşedeki bardan berbere kadar her şey devletindir insanlar aylık yirmi beş dolara filan çalışıp el altından ikinci bi işte çalışıp yaşamaya çalışırlar ama bizimki yaşasın fidel der.

ülkede tek parti vardır sizin başka seçme şansınız memnuniyetsiz olma hakkınız bile yoktur ama bizimki yaşasın fidel der.

fidel ölünce küba'dan kaçmak zorunda kalanlar bi diktatörden kurtulduklarına sevinirler ama bizimki onlara çomar filan der fidel'e övgüler yağdırır.

sonra küba büyükelçisi bizim köşe yazarının birine yarım yamalak cevap verir bizimki yine oo ne ayar vermiş der havalara uçar.

kabul edelim ki ülkedeki her kesim cahil. insan açar internetten bi araştırır küba siyasi tarihine bakar, üç beş gezi yazılarını okur şu aşağılık kompleksinden bir kurtulun lan artık.

devamını okuyayım »
01.12.2016 13:54