everything has changed

  • padawan (101)
  • 805
  • 5
  • 3
  • 0
  • dün

boşanmış erkekten tavsiyeler

ben de yakinen bilme şanssızlığına düştüğüm birinin ağzından yazayım:

“bana fark etmez, evli de kalsam, boşansam da ben ne istersem o olur. karı dediğin erkeğe ya katlanacak, ya katlanacak! o kadar!

hee katlanamadı da aldı başını gitti mi, kendi bilir, görecek o gününü. çocuk da velayetinde, bak bakalım, nasıl bakacaksın tek başına. nafaka falan da vermem, bana ne, bana mı sordu boşanırken? karı başına çalışsın, baksın çocuğuna. ben arada iş gezisine çıkınca buluşma emrini veririm, köpek gibi getirir o çocuğu. tatillerde de biraz misafir gibi alırım ki ilerde bana evlatlık görevini yapsın.

kadın başına bütün gününü çalışmakla çocuğa bakmakla geçirsin de görsün dünyanın kaç bucak olduğunu. beni beğenmediyse ben de başka biriyle rahat rahat birlikte olmasını desteklicek değilim, boşandıysa hayatını çocuğuna adayacak, çocuktan da işten de başka hayatı olmayacak.

iyi ki de boşandı zaten, habire gezmek istiyordu. ne gezdiricem, tatile çıkarıcam lan ben onu, kadın dediğin yemek yapar, ütü yapar, temizlik yapar.

heh şimdi dır dır yok, rahat rahat iş gezilerime de çıkıyorum, işlerimi de yapıyorum, kimseye sevgi ilgi borcum yok; hayat bu lan!!

bir de şimdi bu kadına maddi manevi yük bindiriyoruz ya, yetmez! boşanmadan bi punduna getirip psikolojik hastalık raporu hazırlat ki gerektiğinde mahkemelerde aleyhine kullanırsın. ben gittim kafa dengi bi deli doktoruna bu boşanma davası açınca, aile terapisine gidiyoruz ayağına götürdüm bunu, bastım raporu. ilaçlara da bağlattım, o ilaçlı haliyle hem çalıştı, hem çocuk baktı, hem her şeyi yaptı, beni şutlyorsa karşılığını alacak böyle. bir yıl sonra uyandı bu, diyor senin rapor sahte, ilaçlar yanlış, yan etki yaptı, bacağımın biri hayvan gibi kalakaldım, ölümden döndüm, ömür boyu ilaçla yaşıycam falan diyor. oh iyi olmuş dedim içimden, senin hayatını, sağlığını, gençliğini bitirmezsem adam değilim! (ki değil)

boşansın gitsin bırak, çekeceği varmış, burnu sürtsün de aklı başına gelsin.”

böyle konuşan canilerin evlenmesi en başta yasaklanmalı ki hiçbir kadının, çocuğun hayatını çalma fırsatları olmasın.

bu arada başlık sahibi bir yandan sertab’ın “umrumda değil, iyi ki bitti..” nakaratlı şarkısını dinliyor gibi görünüyor.

devamını okuyayım »
27.04.2018 15:33