ewo lution

  • 171
  • 13
  • 3
  • 0
  • 6 gün önce

trafikte telefonunun saatine bakarken ceza yemek

ankara atatürk bulvarında başıma gelen hadise. araç saati doğru göstermediği için iş çıkışı eve giderken telefonu elime alıp saate baktım ve bıraktım, 2 - 3 saniye bile sürmedi, o sırada kenarda bekleyen polis vardı (trafik polisi değil) açıklama olarak da "araç cihazı yada cep telefonunu ele alarak kullanmak" yazmış. 108 tl ceza gelmiş, ödedik mecbur lakin ankara da hiç bir polisin, bürokratın, vekilin, bakanın, hatta taksici, dolmuşçu otobüscunun hiçbir hatasına ceza yazmayıp sıradan vatandaşin en ufak hatasına anında normal bir polis memuru ceza yazıyor, ben soktum sanki ülkeyi ekonomik krize!
edit,
1- öncelikle yediğim cezaya itiraz etmiyorum, ilk günden de ödedim.
2- araç akü değişiminden çıktı saati ayarlanmamıştı, neden saat yanlış diye sormayın lütfen
3- yaptığım hareketin doğru olduğunu yada bana haksızlık yapıldığını iddia etmiyorum, altı üstü saate baktım bıraktım, telefon değil de su da içebilirdim, bişeyler de yiyebilirdim, tesbih de çekebilirdim ki bunları yapan trafikte çok var. elinize telefon alıp 3 sn bakmak daha uzun sürelerce su veya başka bir içecek içmekten daha mı yanlış bir davranış ?
4- olayın olduğu tarih saatte 2 saatlik süre boyunca ne arama kaydı, ne ses kaydı, ne sms nede herhangi bir uygulamaya ait mesaj var.
5- ankarayı bilen bilir, nerdeyse hiçbir taksici otobus şöförü, dolmuş şöförü vs. elinden telefon düşmez, kırmızı ışıkta durmaz, herhangi bir kurala uymaz, benim itiraz ettiğim nokta bu, bu kadar basit bir konuda trafik polisi dışında bir polis bana ceza yazıyor ama yukarda saydığım meslek gruplarına onlarca polis, kamera ve saatlerce trafikte geçirilen süreye rağmen şikayet edilmesine rağmen bile herhangi bir uygulama yapılmıyor.
6 - önemli noktalardan biri de şu ki devletin ekonomik problemlerinin çözümü trafikte işten çıkıp eve gitmeye çalışan insanların basit hatalarından ceza yazmaya sebep olabilecek getiriler olmaması gerekir.

devamını okuyayım »
23.10.2018 08:45