excellent

  • 142
  • 0
  • 0
  • 0
  • 12 yıl önce

eskişehir'in savaş uçakları

istanbul'da alış veriş yapmak amacıyla girdiğim bir dükkanda, dükkan sahibi eskişehirli olduğumu öğrenince doğal olarak önce eskişehirspor'dan söz açıyor ardından başka konulara geçiliyor konulardan birisi de kent üzerinde gürültü terörü yaratan savaş uçakları.o sırada orada oturmakta olan orta yaşlı denilebilecek bir kişi.emekli hava albayı olduğunu söyleyerek konuşmaya katılıyor.
- o uçaklardan yakınamazsınız, o uçaklar eskişehir'in gururudur diyor.(eskişehirde oturmamanın verdiği bir rahatlıkla)
-hiç bir biçimde gurur duymuyorum.beni gürültüsü ile tereörize eden bir anlayıştan nasıl gurur duyabilirimki. diye yanıtlıyorum ben de.(doğma büyüme eskişehir'de yaşıyor olmanın verdiği rahatsızlıkla)
bu tepkim üzerine emekli albay beni anlıyor ve bana hak verdiğini söylüyor diyor ki :
-aslında hava kuvvetlerinin kent üzerinde uçuş yapmaması ve eğer kent üzerinde uçuş yapılması zorululuğu ortaya çıkarsa da belli bir standart desibel in üzerine çıkılmaması, dolayısıyla daha yüksekten uçulması vb. gibi teknik kolaylıkları vardır aslında ve nato standartları kentte oturan kişilerin rahatsız edilmemesi için çaba gösterir. gibi laflar etti.
ve şöyle ekledi:
-eskişehir insanlarının tepkisizliği o uçakların ses duvarının da üzerine çıkarak rahatça uçuşlar yapmasına neden oluyor bu da gelecekte eskişehir'de sağlıksız kuşaklar yetişmesine neden olabilir.
evet her uçak geçtiğinde tek katlı evimizin çatısından aşagıya tıkır,tıkır ederek taşlar, topraklar yuvarlanıyor.kimbilir bu uçaklar bizlerin bedeninde ne arızalara yol açıyor, yaşlılarımız ve küçük bebekler ne kadar rahatsız oluyor?

devamını okuyayım »
13.05.2004 18:36