eye snap

  • 1009
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yurtiçi kargo'nun müşterilerini evde bulamaması

en pisi de ne biliyo musun, babamın babanneme birşeyler yolladığı günler. babam istanbul'da yaşıyo, babaannem ankara'da, dedemi de kaybettik tek başına yaşıyor kadıncağız. birşeye de ihtiyacı oldu mu istanbul'dan babam elinden geldiğince internetten alıp yolluyor, kargoyla filan, kapısına gitsin diye.

kapısına gitsin direk, kadın çarşı pazar aramak zorunda kalmasın, evinden çıkmadan kapısına gelsin diye.

mesela varis çorabı. mesela damacanaya takılan su pompası. mesela çamaşır ipi, koliyle tuvalet kağıdı, deterjan.. yani ekmek domates peynir filan dışında, yaşlı bir kadının kapısının önündeki migrostan alıp taşıyamayacağı ağırlıkta, ya da kolayca bulamayacağı, araması gereken şeyler. çünkü babannemin rangei 500m filan. bunun dışına çıkamıyor kadın, yoruluyor.

bu durumda da başka şehirde yaşayan oğlunun, onun ihtiyaçlarını internetten sipariş edip kargoyla kapıya yollaması mantıklı gibi değil mi?

ulan 78 yaşında kadın, dakikada 3 metre mesafe kat edebilme gücüne sahip, gittiği en uzak yer de kapısının önü. nasıl hala evde bulamıyorsunuz ya?

artık bu ayıp, yalan dolan filandan öte günahtır yani. kuryeye demek istiyorum ki, o paketi taşımaya üşendiğin için benim babaanneme diyorsun ya gel bunu al diye. allahından bul ne diyeyim.

devamını okuyayım »
30.04.2015 04:29