eylemsizlikmodu

  • bıçkın (492)
  • 643
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

radar cezalarında eşeğin şeyine suyun kaçırılması

arkadaşlar trde yollar için oluşturulan kurallar basit hesaplardan uzak, cezaların çoğu da sistemi güçlendirmek için değil keriz yolmak için uygulanıyor kimse kendini kandırmasın.
şimdi bu konuda bizden daha iyi olan avrupa yollarını düşünürseniz bir kere tüm şehir bağlantıları içinden insan vb. geçmeyen otoban yollarıyla yapılır böylece 120yle gidilen yolda yaya geçidi görme gibi bir saçmalıkla karşılaşmazsınız.
gerçekten hızın düşürülmesi gereken otobanlarda (buzlanma, yol kavisi vb. )radarın koyulduğu yeri kilometrelerce önceden bildirirler, ağacın arkasına polis saklanmaz, çünkü amaç araçları yavaşlatmaktır.
zaten çoğu yerde de sabit radar vardır tuzak şeklinde değil ama dediğim gibi sana şehirler arası yolu 50 ile git demez ama şehir içinde de 30la gidilmesi gereken yerde 30la gidersin yani kurallara göre yollar düzenlenmiştir.
örneğin şehir içinde çoğu yerde kavşaklar döner kavşak şeklinde düzenlenmiştir. bizde ise neredeyse tamamen, yollar ışıklarla kesilir boş olsa bile kırmızıda gereksiz beklersin. sen adamı kırk saat ışıkta beklet sonra 5 metre sonrasına yaya geçidi koy durmasını bekle. dediğim gibi kuralların çoğu düşünülmeden koyulmuş yollar da buna göre düzenlenmediği için sorun var.
düşünsene izmir aydın otobanında hız sınırı niye 120 arkadaş. dobloyla 200le gidelim diyen yok da yap şunu 150. duble yolda -ki bu yollar sürekli yaya bağlantı yolları vb. ile kesilir- bile hız sınırı 110 ama dümdüz otobanda 120. bu teknoloji çağında 40 km süratle binlerce km güvenli bir şekilde gidilsin diye bir dünya olamaz.
daha bizim izmir istanbula bağlayan içinden köy şehir geçmeyen otobanımız yok. gidin bakın istanbul yolunun üzerinde yaya geçidi var yahu olabilir mi böyle bir şey. adam yola çıkmış 600 km yol yapacak sen diyorsun ki 50 ile git yahu adamın o ilçede işi yok ki basıp gitmeli. sonra da neymiş dobloymuş yok magandaymış.
sen daha otobanlarda emniyet şeridinde giden magandalara kamera vb. bir sistem kuramamışsın, 50 metre sonra hız sınırının 110 olduğu yerde 101 ile ceza yazıyorsun neymiş güvenlikmiş. git almanyaya bak adam otobanda 200 ile gidiyor hangi ülkede daha çok trafik kazası oluyor ortada. her şeyimiz saçma ki bu kısım doğru olsun.

devamını okuyayım »
06.07.2017 08:49