eys of speyds

  • azimli
  • anadolu çocuğu (314)
  • 1160
  • 3
  • 2
  • 0
  • dün

bana hayır demem için bir sebep söyleyin

söylüyorum.

bak şimdi güzel kardeşim, esasında yaptığın tasvirle çizdiğin "benim tuzum kuru aga ben niye evet demiyim?" kafasında olduğunu anlıyorum.
fakat ülkenin dengesiz ve kaotik oluşu zaten yeni yeni meyve verir şekilde ekonominin ağzına sıçıyor. istikrar diye bağıranlar var duyuyorsundur, son yıllarda istikrarlı olduğumuz tek alan gazeteci tutuklamalarıdır.
bütün büyük şirketler referandumu bekliyor çoğu karar için. bu kararlara eleman alımı da dahil türkiye'den çıkma düşüncesi de. neden? çünkü birilerinin padişahcılık oynadığı yerlerde, sistemsel değil keyfi ilerleme olan yerlerde ekonomi iyiye gitmez.
şimdiye kadar ne oldu?
akp icraat adı altında şirketleri özelleştirdi, uzun vadede sıkıntı yarattı, yaratacak.
akp icraat adı altında yol, köprü, vs yaptırdı, belli bir yolcu sayısı taahhüt ettiği ve bu sayıyı yakalayamadığı için uçuk paralar ödeniyor çoğuna yine uzun vadede sıkıntı yaratacak.

bu düzende görünen tek şey -bunu akp özelinde de söylemiyorum- herkesin amacı oy ve bu amaç uğruna herkes gücünün yettiği her şeyi yapıyor. akpnin gücü diğerlerinin 5-10 katı şeylere gücü yetiyor ve onları yapıyor.
yani demek ki kimse doğru söylemiyor.
o zaman napacağız? kendimiz araştıracağız maddeler nedir ne değildir neye hizmet ediyor.

sen, hele ki böyle bir düzende, bir insanın eline referandumda oylanacak değişikliklerin verilmesini " hali vakti yerinde, sünni türk, dini bütün, geleneklerine bağlı, osmanlı'yı seven bir vatandaş olarak" doğru buluyorsan, sen evet ver.
ama sonra bu değişikliklerin senin cebine, dinine ya da dinini daha rahat yaşamana, geleneklerine ve osmanlı'ya ne faydası olduğunu gel bana da anlat.

devamını okuyayım »
27.03.2017 17:51