ezeriko

  • 2498
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

christoph daum

haklı bir insan olmanın gururuyla gülümsüyor bu günlerde. tek burukluğu yardımcılarından ayrılmak olsa gerek.

sonuçta bu sözleşme karşılıklı, 2 tarafın iradesiyle yapıldı. klüpte de eksik olmasın hepsi birbirinden hukukçu hukukçularımız mevcut, biliyorlardır elbet bu sözleşme mözleşme işlerini.

ek madde 1. "daum takımı şampiyon yapamazsa sene sonunda kovarız ve 5 kuruş tazminat da vermeyiz." zannediyorum sözleşmede böyle bir madde yok.

eee? ligde 18 takım oynuyor. şampiyon olmaktan başka 17 seçenek var. ey yönetim, ey hukukçular, adama almanya'da kazandığının 7 katını yıllık ücret olarak vermişsin, yetmemiş bir de kol gibi tazminatlar ve primler yazmışsın. böyle bir sözleşmeyle kendini bağlarken aklın neredeydi? bari sözleşmeyi pamukkale travertenlerinde yapsaydın ya denizli menizli hatıralar canlanırdı biraz.

şimdi kovmak istiyorsun ama gel gör ki tazminat ödemen lazım. peki o tazminat maddeleri neden yazıldı? yoksa senin kafanda " kristof baba buraya böyle yazıyoz ama takma sen, yarın öbürgün şampiyon olamazsan bir hüseyin kalpar, bir ümit kayıhan modeli yapacağız, biz kovmayacağız sen istifa edeceksin. anlaştık mı güzel abim? he koçuma benim?" gibi bir fikir mi vardı?

daum türk oldu da, daha o kadar türk olmadı canım hukukçu saygıdeğer büyüklerim.

tekrar soralım,

- şekip abim neden o tazminatları oraya yazdınız?
- kardeş biz şampiyon olacağımıza çok emindik
- neden ki? nereden bu güvence?
- aziz baba üst üste 3 sene şampiyon olacağımızı söyledi ya.

şimdi paracıklara kıyıp kovamadığına göre, paşa paşa çalışacaksın beraber. çalışacağız diyorsun da, çalışmayacağın, çalışamayacağın o kadar aşikar ki.

yani uzun lafın kısası, ya bu sözleşme bedeli aziz yıldırım'ın ve yönetimin cebinden çıkmalı, ya da daum sözleşmesi bitene kadar çalışmalı. bu iş için klübün kasasından 1 lira çıkarsa günahı boynunuza.

devamını okuyayım »
18.06.2010 16:01