falan fisna

  • 81
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

yeni nesil amerikan rap jenerasyonu

rapsıfırdan peyda olmadığı gibi gelişim göstermekte olan ve aslında bilmem kaç yüzyıllık müzik tarihine kıyasla henüz bir 'bebek' olan bir müzik türüdür. türüydü. şu sıralar ergenlik çağını yaşıyor.

nakaratlarla başlayan tonu elektronik ortamda sentezlenmiş vokaller bir kanser gibi verse'lere de sıçramış durumda ve tahmin de edebileceğiniz gibi rap müzik de diğer müzik türleri gibi git gide 'sunileşiyor'.

heh. pek iyi, çok güzel. peki daha sonra ne olacak mu müziğe?

benim teorim şu: müziğin türlerinin evrimi şimdiye kadar hep diğer müzik türlerinden etkilenerek ilerledi ve sanki nietzche'nin üst insan formundaki gibi tek bir 'üst müzik' formuna doğru ilerlemekte. yani tüm müzikler tek bir müzik türüne indirgenmeye başlayana değin evrim geçirecek. kulağa ilginç geliyor değil mi?

en basitinden bizim yerli halk türkülerimiz önce arkalarına batının davulunu aldı, sazına elektro taktı, bass aldı klavye aldı derken pop'la yanyana koyduğumuzda ayırt edebileceğimiz pek de bir fark kalmadı.

rap de zamanla pop'a ve elektro sentez müziğine daha çok yaklaşacak. her şey birbirine daha çok yaklaşacak. big crunch denen olay olcak. çok civcivli günler bekliyor bizi kazım.

devamını okuyayım »
23.11.2017 04:50