falandankorkmamfilandankorktugumkadar

  • şeker abi (617)
  • 675
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

işler güçler

sosyal medyadan gelen geri beslemelerle yönlendirilen bir dizi olduğunu düşünmüyorum. daha doğrusu öyle olmadığını düşünmek istiyorum.

büşra pekin'i haftalardır diziden çıkarmaya çalışan bir kitle var. bu kin nereden geliyor, onu da anlamış değilim. bu tepkinin, kızların "ben olmalıydım, bu yapamıyor" tripleri, erkeklerin de güzel kız arsızlığı yüzünden oluştuğunu düşünüyorum. en azından yazılanlardan çıkardığım sonuç bu. gayet de diziye ısınmış, karakterini de oldukça iyi canlandıran bir oyuncuya böyle sığ sebeplerle yüklenilmesi insanın canını sıkıyor. ilk bölümden itibaren birileri çıkıyor, çocuk oyuncağıymış gibi "şu girsin, bu çıksın, bu güldürsün, şu ağlatsın" diye sıralıyorlar maddeleri, ne güç ama!

bu "çok bozdu yæ" gürûhu, daha önce de yönlendirmeleriyle leyla ile mecnun'un içini boşaltmış, sonra da "çok bozdu, gülmüyorum" diye ortaya çıkmıştı. erdal bakkal karakteri tam kıvamındayken, "öyle komik, böyle reyiz" diye diye karakterin sulu, cıvık bir karakter olmasını sağlamış, aynı şekilde "ismail abi" karakterinin, efendi bir meczupken, öyle sevilmişken, bir anda "kuşçu" olup çıkmasına sebep olmuş, bambaşka bir adam olmasını sağlamıştı. karakterin o naif doğal komikliği, zorlama komikliklere dönmüştü. bozuk para harcar gibi "şu leyla böyle, bu leyla şöyle, yeni leyla bu olsun, biraz bu leyla olsun, sonra da şunu leyla yapsınlar" gibi abuk subuk yorumlar yüzünden mahvoldu dizi. açın ilk bölümleri izleyin, aradaki uçurumu görün.

selçuk aydemir de, burak aksak da işlerini iyi yapan, çok değerli insanlar, komedi yapımlarında yıllardır doldurulamayan boşluğu doldurdular. belli ki yapımlarında herhangi bir yönlendirmeye ihtiyaçları yok, gözlerini kulaklarını kapatsınlar ve ne isterlerse, nasıl yapmak isterlerse öyle yapsınlar. böylesi daha iyi olacak çünkü.

büşra pekin'e ve diğer hakkı yenmiş oyunculara, rol aldıkları yapımlara renk kattıkları için kendi adıma teşekkür ederim. yolları açık olsun.

devamını okuyayım »
16.01.2013 05:07