fani

  • 45
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

kişinin terbiyesizliğini açık ve sakince anlatmak

ciddi olgunluk göstergesi. ben bunu yapamıyorum maalesef. köpürüp küfüre boğasım geliyor.

yapıldığı zaman terbiyesizliğini fark etmesine rağmen;

"bu şekilde açıklanmadığı sürece ben bencilliğimin, tutarsızlığımın, terbiyesizliğimin, saygısızlığımın, düşüncesizliğimin farkına varmayacaktım, ne ayıp bana, ne kadar şuursuzum"

değil de, "ne güzel açıkladın evet, bak böyle sakin konuşsan"

diyerek sanki ne haddiyse ya da ne kadar aklı kalbi kesiyorsa konuyu, ayrıca kim oluyorsa bir de açıklayanı payelendirdiği(ni sandığı) onurlandırdığı konuşma şekli.

sakin olun. serin kalın. bu şekilde yediği boku kendisine sakince kabul ettirdikten sonra bir de size aferin çekmesine gevşetmeyin tuttuğunuz sinirinizi, iyice kabul etsin; ondan sonra yediği boku ağzına yüzüne üstüne başına sürebilir hatta daha da ağzına sıçabilirsiniz.

ondan sonra ancak kabalık ve türevleriyle suçlar. ancak. başka bir şey değil. yanlışsın diyemez.

bu şekilde ifade edene kadar da haksızsınızdır.

ben de böyle bencil üç kağıtçı kendine yontan empatisiz farkındalığın ta amına koyayım, böyle utanmazlığın, kurnazlığın, açık bir şekilde ortadayken illa karşı taraf ortaya koyana kadar inatla reddedişin.

sakin olmak çok önemli. herkesin ak bildiği boku en pis kokusuyla ortaya çıkarırsınız, ondan sonra "eme çök kebe bir tevir bü, ne diyeceğimi bile bilemiyörüm vik bik zik" der. en fazla.

devamını okuyayım »
24.10.2015 14:18