fareli koyun kavalyesi

  • 389
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

başbakan'a söylemek istenen şeyler

sayın başbakanım ben bu ülkede yaşayan sade bir vatandaşım
siz bu ülkenin başına geçtiğinizde çocuk denilenecek yaşlardaydım. yani gençlik çağlarım sizin iktidarınız zamanında geçti diyebilirim.ben sizi hep birilerini suçlarken gördüm. hep masum ve mağdurdunuz.
ilk zamanlar hak verdim size çünkü daha küçüktüm ve bir ülkenin başbakanı halkına yalan söylemez diye düşünecek kadar saftım ama büyüdükçe anladım durumun öyle olmadığını.

sayın başbakanım önce insanların türbanlarını bahane ederek o insanları kullanarak mağdur edebiyatı yaptınız ve o insanların dini inançlarını kullandınız onlar farkına bile varmadılar.
daha sonra ise başarısızlık gösterdiğiniz her durumda etrafa sataştınız ya da yurt dışına çıktınız.

daha sonrasında ise bu ülke için camlarını ortaya koyan ordu mensupları terör örgütü kurmak gerekçesiyle tutuklandılar ve sizin yorumunuz herkes cezasını çekecek millet iradesi dediniz.

sonrasında gezi parkı olayları için çapulcular ülkeyi batırmak istiyorlar dediniz.dış mihraklar faiz lobisi dediniz.polisim destan yazdı dediniz ama ethem sarısülük polis kurşunuyla öldü, ali ismail korkmaz dayakla öldürüldü.bu insanların suçu neydi?

son olarak yolsuzluk operasyonu çıktı onda bile çıkıp bize tuzak kuruluyor millet iradesi yok sayılıyor dediniz.

şimdi söylemek istediğim şeyler var:

türban olayı evet bu ülke için sorundu ama neden 10 yıl sonra bunu çözdünüz?

ergenekon soruşturması için geçen şöyle bir ifadede bulundunuz: o insanları yargı içeriye attı aslında masumlardı onlar demeye çalıştınız.geçen bu süre zarfında ne değişti?yargıyla şuan problem yaşamanız mıdır bu değişimin sebebi?

gezi parkı olaylarında kahraman olan polis yolsuzluk operasyonu yapıldığı zaman nasıl oldu da zalim ilan edildi?

neden hep insanları %50nin iradesi bu dediniz size oy vermeyenin hakkı yok mu? haklı olmak için size oy vermek şart mı?demokrasinin gereği bu mudur?

bir başbakanın çıkıp hep sokak ağzıyla konuşması sizce ne kadar doğru?

yıllardır hep dinimiz tam dinimiz tam dediniz cemaatle birlikte.şimdi ne oldu da cemaatle tamamen ters düştünüz düşünce olarak? daha geçen yıl gel bitsin bu hasret deyip ağlarken ne oldu da sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin diyecek konuma geldiniz?

ve son olarak neden sizin gibi düşünmeyen herkes sizin karşınızda suçlu ve haksız?

sayın başbakanım bu ülkede bir kişinin bile mutsuzluğuna sebebiyet veriyorsanız ki bu kişilerden birisi benim -sizin kadar din bildiğimi söylemem ama- emin olun bu kadar ah sonuçsuz kalmayacaktır.umarım hatalarınızın farkına varıp girdiğiniz bu girdaptan çıkarsınız

belki bana kızacaksınız ama "bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder." der george orwell

saygılarımla...

devamını okuyayım »
29.12.2013 00:28