farnerud

  • 3513
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

selahattin demirtaş

kendisine bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak seslenmek istediğim kişi.

sayın selahattin bey,

ben sol görüşlü bir insanım. yaşım 40'a yaklaştı. batı'da doğdum büyüdüm ama işim nedeniyle kürtlerin yaşadığı coğrafyanın tamamını görme şansım oldu. gıda ambargolarını, devlet baskısını, kürtçe konuşmanın bile yasak olduğu dönemleri biraz olsun biliyorum. kürt insanının mağduriyetini anlıyorum ve şiddet içermeyen, meşru her tepkiye hak veriyorum.

ancak ne olur lütfen siz de şunları görün.

ölen her asker, her polis ve en önemlisi doktorlar, öğretmenler, şehir ortasında patlatılan bombalarda ölen masum insanlar, hepimizin canını çok yaktı. yani devlet kürtleri mağdur ettiyse, pkk da bir o kadar türk insanını mağdur etti.

yeniden başlayan çatışma ortamında bütün suçu cumhurbaşkanı'na yıkıyorsunuz. ben de başkanlık hevesleri yüzünden ortamın özellikle gerildiğine inanıyorum. peki birlikte düşünelim. eğer tayyip erdoğan bu savaşı körüklüyor diyorsanız pkk da ona yardım ediyor demektir. örgüt sadece savunma pozisyonunda kalıyor olsaydı, belki size hak verebilirdim ama haince mayınlı pusular kurup 20'li yaşlardaki gencecik insanları katletmek ne anlama geliyor, bunu kendinize soruyor musunuz?

çok değil 3 ay önce, barış diliyle %13 oy aldınız. dahası aldığınız oyun üzerinde bir sempati topladınız. pkk'nın gerçekten niyeti iyi olsa, kürt siyasi hareketinin en güçlü olduğu dönemde bu faaliyetlere başlamazdı.

lütfen artık cesur olun ve pkk ile net bir şekilde ayrışın. kürt halkını pkk'dan uzak durup, hdp'de ellerine silah almadan siyaset yapmaya bir tek siz ikna edebilirsiniz.

devamını okuyayım »
11.09.2015 00:30