farnerud

  • 3446
  • 29
  • 8
  • 1
  • bugün

kemal kılıçdaroğlu

az önce saydım. sadece bu başlık altında kendisiyle ilgili tam 70 entry yazmışım. tamamı da olumlu çünkü seviyorum. sayesinde ilk defa bir siyasi lidere içim rahat oy verdim. sadece oy vermekle kalmadım, gittim chp örgütüne elimden geldiğince çalışmalara katılmaya gayret ettim.

bugün ilk defa eleştireceğim kendisini. sebep can dündar'a daha da doğrusu cumhuriyet gazetesine sahip çıkmaması. chp ile cumhuriyet gazetesinin zaman zaman çizgisi farklı olabilir. ama toplumdaki algı bu gazeteyi chp'den ayrı düşünmez. ve sen kurumun genel yayın yönetmeni sudan bir bahaneyle hapise tıkılınca bu kadar sessiz kalamazsın.

ortalığı inletmeniz gerekiyor sayın genel başkan. bu oy hesabı ile ilgili değil. geri kalan %75'in can dündar'ın falan hapise atılmasını umursamadığını ben de biliyorum. ama chp'nin iktidar olmak kadar görevi kendisine oy veren yüzde 25'in haklarını savunmak, onları olabildiğince ezdirmemektir.

tayyip erdoğan kendi siyasi hayatı açısından en doğru hamleyi mit başkanı'nı cemaate vermemekle yaptı. kendisini korumak için de olsa adamlarını teslim etmedi.

chp'nin de kendi insanlarını yedirmemesi, en azından zulme karşı sonuna kadar direnmesi gerekiyor.

devamını okuyayım »
28.11.2015 00:46