faroe adamlari

  • 417
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

canan karatay'a sorular ve referanslar

yurtdışında özellikle de reddit'te yapılan soru cevap etkinliklerinde bilim insanlarının olabildiği kadar çok soru yanıtladığını reddit kullanıcıları bilir.

bir bilim insanı savlarının doğruluğundan ne kadar eminse konuyla alakalı soruları da doğru orantılı olarak o kadar istekle yanıtlar. kendisine içlerinden bir tanesini bile seçmesinin kafi olduğunu söylemiş olmamıza rağmen sorularımızı sanki hiç sormamışız gibi atlamıştır. umarım soru cevap etkinliğinin videosunda canan karatay'ın bunlara düzgün bir cevap verdiğini görürüz veya neden yanıtlamak istemediğine dair bir fikir ediniriz. etkinlikte hepi topu 23 soruyu yanıtlamış ve üstelik yanıtladığı sorularda da oldukça seçici olmuştur.

üstelik sorulardan birinde kitabın adı diyet yazıldı ki kitap satılsın gibi bir skandal söylemde bulunmuştur. bir pazarlama stratejisi olarak "diyet" kelimesini kullanıp daha sonra bunun aksi bir söylemde bulunmasının hiç de hoş olmadığını düşünüyorum ve bunun etik açıdan değerlendirmesini ise siz değerli okuyuculara bırakıyorum. sonuçta bu kitap insan sağlığı ile ilgili bir kitap, kurgu roman değil.

ayrıca gün içinde birçok hekimden mesaj aldık. hepsinin ortak görüşü canan karatay'ın haksız olduğu yönündeydi. kendisinin uzmanlarla beraber tartışmalara katılması için sunulan davetleri teker teker reddettiğini, birçok yazardan ve çaylaktan öğrendik.

devamını okuyayım »