faruk1990

  • 1351
  • 14
  • 5
  • 0
  • evvelsi gün

özgecan aslan

kendisinin facebookuna baktım az önce. ve ardından ablasının facebookuna. orda dün paylaşılmış olan kayıp aranıyor, kız kardeşimi görenler lütfen ulaşsın diye bi gönderi vardı. işte o an boğazımda düğümlendi herşey. şuan sinir krizleri geçiren bi abla var muhtemelen. anne, baba, kuzen, amca, dayı herkes sinir krizi geçiriyor muhtemelen. neden biliyomusun ? tecavüzü bazen dizilerde, bazen filmlerde, hatta komik bişeymiş gibi fotoğraflarda falan espri cümleler yazarak sunan bi ülkenin vatandaşı tarafından muhtemelen tecavüz edilip ardından canice öldürüldüğü için.

ne yapalım abi biz ya ? bu ülkenin hangi sorununu, hangi problemini dile getirelim ? yahu nedir çözüm arkadaş ? kafayı yicem yarın öbürgün benimde oğlum kızım olacak ? onu geçtim benimde birsürü akrabam var ? şu kızcağızın suçu nedir ya ?

ben psikolog değilim. yada sosyolog. ama türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının cinsellik konusunda eğitilmeleri, bu konuda açılımlar yapılmasını ve tecavüz, hatta ve hatta sözlü tacize bile çok çok çok ağır yaptırımlar uygulanması gerektiği kanaatindeyim. kısırlaştırma yetmez direkt olarak hadım cezasının gelmesi kanaatindeyim ve hadımdan sonrada yaptığı suça göre uzun seneler hapishanede yatması kanaatindeyim. bu benim şahsi fikrim.

yahu ben bi kızın yanından bile geçerken başımı eğip geçiyorum sırf kendini kötü hissetmesin, huzursuz hissetmesin diye. aşık olduğum kızın yanına bile gidemedim ! yanına dahi gidemedim sana aşığım demeye ! bu şereften yoksun insan olarak nitelendirmediğim yaratıklar nasıl bunu yapar !

dediğim gibi. bu konuda ne yapmak lazım, nerelere dilekçe yazmak, imzalamak lazım bilmiyorum fakat milletvekillerimizin ve tüm devlet adamlarının tecacüz, taciz konularını iyice ele almalarını rica ediyorum.

hayata gözlerini yuman arkadaşında ailesine sabır diliyorum..

edit : kadın hakları üzerine ; (bkz: #49150853)

devamını okuyayım »
13.02.2015 16:40