fazlaejderhasiolanvarmi

  • energizer tavşanı (781)
  • 524
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

27 eylül 2015 beşiktaş fenerbahçe maçı

sezonun ilk duasını bu maç için ediyorum. vira...

***

müslüman kartallar için:

bismillahirrahmanirrahim

eeeyyy derbiyi bayram gününe denk getiren, sosa'ya ceninken can verip, oğuzhan'ı bize bağışlayan yüce rabbimiz,

senin kulunuz, senin köleniz; sen bu duamızı kabul eyle ya rabbi! (amiiin)

sana hamdü senalar, yüce peygamberlere ehlibeytine salat ve selam olsun.

ya rab, bizlere kereminle lütfet ki, iki yıldır kazanamadığımız derbiyi kazanalım, laneti kıralım.

rabbim bizi hazreti muhammed'in hatırına yarattın, onun hatırına şu maçı kazanmamıza inayet et. bize maç sonrası "çok güzel oynadık ama olmadı" dedirtme.

aşmeti tâ arşa varan, ey kerîm ve lütufkâr rabbim, quaresma'nın trivelalarına kaleyi buldur, süper mario'ya güç ver, töre'nin bol bol ceza sahasına koşmasını nasip eyle yaa rabbim! (amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin)

mülkün sahibi ve hâkimi rabbim, sen kartallarımın rüzgârına rüzgâr kat, taraftar kardeşlerime güç ver, seslerine ses ol, sen bu maçı diğer fenerbahçe beşiktaş derbileri kadar seyir zevki yüksek eyle.

ey kerîm ve lütufkâr rabbim, sen bizi kırmızı karttan, ağır sakatlıklardan, yenen basit gollerden koru. şutlarımızı direkten döndürme. rahat bi' maç sonu nasip et, biz beşiktaşlı kullarını dil altı haplara muhtaç etme.

ahkemü'l-hâkîmîn, sen bize bu maçı kazandır, liderliğe yükselt, bayramımızı bayram et. beşiktaş son şampiyon olduğunda benim gibi daha reşit olmamış kulların var, bu sene bize şampiyonluğu nasip et.(amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin)

ateist kartallar için:

eyyy sürekli genişleyen ucu bucağı bilinmeyen koca evren, ey milyarlarca yıldızıyla, yıldız sistemiyle, çoklu yörüngeli gök taşlarıyla aklımızı alan kozmos.

artık derbi kazanmayı başka paralel bir evrene bırakma, bu evrende mümkün kıl.

ey dünya hayatına 150 milyon yıl hâkim olmuş dinozorları yeryüzünden silen, muzla insanı %60 benzerlikle aynı dna'dan evrimleştiren kozmos, sen olimpiyat rüzgârını kartalımın kanatlarına estir.

varlığının ucu bucağı, sınırı olmayan, göğümüzü yıldızlarla süsleyen kozmos, şenol hoca'mın yüzünü güldür, rhodolfo ve ersan gülüm'ü birbirine alıştır, töre'ye pozisyon buldur, arka dörtlünün biz beşiktaşlıları kanser etmesine izin verme.

görebildiğimiz sınırı 14 milyar ışık yılı, tahmini çapı 93 milyar ışık yılı olan, hâlâ bilinmezlerle dolu büyük evren, sen bizi kontra ataklardan, penaltılardan, son dakika gollerinden, haksız kırmızı kartlardan koru. ilk haftaların şampiyonu diye dalga geçen renklilere güldürme.

ey iki hidrojen bir oksijeni yaşama çeviren kainat, sevinmek için sevmedik ama sen bizi sevindir. bizi sevinçten ağlat.

ey aynı karbon atomunu 13.8 milyar yıl sonra bekir bozdağ da, aşık olunan insan da yapabilen evren, bu sezon kupayı bize getir.

kozmik bağlantılarını gönlümüze göre kur koca evren. sen bize daha fazla derbi galibiyeti hasreti çektirme.(entropin az olsun)

***

bol gollü, bol pozisyonlu, çok heyecanlı bi' maç olacak diye geçiyor içimden. karşımızda kadrosu çok temiz bi' fenerbahçe var. güzel oyun olsun, iyi oynayan kazansın, hakem maçı katletmesin.

''çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz, güneşli günler.''

***

edit:

deist kartallar için: ey yaratıcı! biliyorum dünya işlerine karışmıyorsun ama bu gece bize bi' güzellik yap.

hristiyan kartallar için: göklerdeki babamız, isa mesih aşkına bu maçı kazanmamıza yardım et. (amen)

hindu kartallar için: kutsal inek aşkına bu maçı kazan beşiktaş. (karman açık olsun)

agnostik kartallar için: tanrım eğer varsan duamı kabul et, maçı kazanalım.

yahudi kartallar için: ey adoray! musa aşkına bu derbiyi bize kazandır. (amen)

pastafaryan kartallar için: ey uçan spagetti canavarı, köftelerinin yüzü suyu hürmetine derbi galibiyeti hasretimiz bitsin. kalorin düşük olsun. (ramen)

devamını okuyayım »
26.09.2015 02:01