fely

  • 430
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ntvspor'un spor yayıncılığı anlayışı

abi valla bırakın siz bu işi. spor yayıncılığı bu değil.

entry'e sondan başladım ama olsun. cidden böyle spor yayıncılığı mı olur? sabah mehmet demirkol, öğle mehmet demirkol'un tekrarı, akşamüstü mehmet demirkol'a telefonla canlı bağlantı, gece mehmet demirkol'un programının tekrarı.

sabah akşam dönen aynı haberler, yeni ve ilginç içerik üretememe, yeni spor yüzleri yetiştirememe, canlı hiçbir spor olayı yayınlayamama, fuat akdağ'ın kanala sinmiş ortacılığı, yıllardır rıdvan-güntekin olayına yeni bir bakış getirememek, daya volkswagen reklamını, daya audi reklamını-garanti reklamını, araya serpiştir iki futbol romantiği, kaan kural gibi değerleri bırak- ibrahim kutluay gibi klişe tim elemanına dünyanın parasını ver.yazın hak getire. play voleybolu-rodeo. yeni içerik üretecek kimseyi istihdam etme. aman 2000-2500 tl para gider. batarsınız. ama rıdvan'a parayı milyonlarca dök.yahu spor yayıncılığı bu mu? sizi kandırmışlar.

kenan onuk zamanında belki rıdvan yoktu ama içerik üretimi vardı. kanalda bir saygınlık vardı. gençleri parlatma vardı. türk halkının altyapısı olmayan sporları sevdirme kültürü vardı. yeni sporları sevdirmek için o sporun entelektüellerinin içi dolu bilgilendirmeleri vardı. fuat akdağ ile gidişat telegol kalitesine doğru gidiyor.

ulan elinde spor gibi inanılmaz bir değer var. imkanların var. içerik üretiminin en kolay olduğu şey. ama ne gerek var? daya mehmet demirkol'u-daya rıdvan'ı. tüm gün aynı haberleri ver. gün bitsin. verme 2000-2500 tl maaş kimseye.

ntvspor günü kurtarmayı seçti ama farkında değil-geçmişin ekmeğini yiyor. bu bence çok uzun da sürmeyecek. son yıllarda ntvspor'un yaptığı tek farklı şey zeki önder özen'i çıkartmaktı. onu da çabuk kaybetti. onun kalibresinde bir adam bile bulamadılar. geçen yıl gerçek futbolseverler rıdvan'dan-mehmet demirkol'dan çok zeki önder özen'den keyif aldı.

kendi bilecekleri şey. reklam gelirlerini kaybetmeyelim, az harcayalım diye yakında geleceklerini kaybedecekler.

devamını okuyayım »
21.10.2013 12:12