fenahuyluspazo

  • 3915
  • 15
  • 8
  • 2
  • bugün

9 temmuz 2019 ab açıklamaları

"dış politikamız bile tehdit üzerine kurulu" filan diyen insanları ortaya çıkaran gelişme.

ab'nin politikası ne üzerine kurulu? ab'yi geçtim, dünya siyaseti neye göre dönüyor? güce göre. iktisadî güç, askerî güç, pek çok farklı faktörle daha birleşerek ortaya çıkartılan politik güç.

neymiş, mültecileri salarım diyenler "mahalle kabadayısı"ymış. sal hadi salabiliyorsanmış. ben de diyorum ki ab bu kararları alsın, uygulasın, öyle yılda 89 kere tavsiye kararı almaktan farklı bir şey yapsın, mülteciler gökten yağar avrupa'ya. avrupalıların götü neden yemiyor zannediyorsun şu kararları uygulamaya, tavsiye niteliğinde sikko sikko raportörlere rapor yazdırıp yazdırıp duruyorlar? elinde mülteci kozu olduğu için.

her şeyi çok biliyorsunuz, en iyi siz biliyorsunuz. iyi git, tehdit dışında ikna et avrupalıları filan fetö'yle mücadeleye, pkk ile mücadeleye. konuş bakalım abd'ye sana fethullah'ı versin. konuş, ypg'ye destek vermekten vazgeçsin. gerçi sana göre caatsa'nın sebebi de s-400 filandır şimdi jhasdssja.

ekşi'de götünün üzerine oturup cihan allâmeliği taslayınca hayat çok güzel. ama reel dünya öyle değil aslanım. reel dünyada göt kesiyorlar göt. elinde bıçak olacak ki sen de birilerinin götünü kesebil veya en azından bununla tehdit et. deli deliyi görünce sopasını saklar, sopasız gidersen neticesi belli.

diyalogla bir bok çözülmez şu dünyada.

devamını okuyayım »