ferli kerli

  • 217
  • 8
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

cambridge'de görev yapan türk akademisyenin sitemi

sürekli memur ve memur zihniyetine vurgu yapması yanlış. umarım sinan bey buraları okuyordur.
o dediğin konferansın daveti buraya gelir, onunla ilgili olan ve dil bilen mühendis yerine onun şube müdürü veya daire başkanı ödül olarak gönderilir. bu memur zihniyeti değildir iyi anlayın. bu benim adamım gitsin zihniyetidir, o benim işimi gördü, ben de ona bir kıyak geçeyim zihniyetidir.

giden heyeti belirleyen kişiler, neden dönüşlerde orada konuşulanlar /yapılanlara ait bir rapor alıp tüm kuruma açıklamazlar? çünkü gönderdiği adam o raporu yazacak bilgiye sahip değildir.

siyasetin her şeyi belirlediği bir ülkede topu en alt mevkideki memurlara atmak kolaycılıktır bence. bakana söyledim ilgilenmedi diyorsun ama topu memur a ve memur zihniyetine atıyorsun. bürokratı belirleyen bakan, genel müdürü belirleyen bakan, kurum politikalarına yön veren bakan ama suçlu memur zihniyeti, hadi yaa...

bakan niye cevap vermemiş olabilir sizce peki? yada bir yıl milli eğitim bakanı bir yıl sonra kültür bakanı olduğu için olabilir mi? bakanlık yaptığı kuruma yönelik bir eğitim olmamış olabilir mi? daha da kötüsü yetkisi olmamış olabilir mi? işte bunlar hep kafalardaki sorular.

başarını kutluyorum, devamını dilerim, ama burda en az senin kadar bunları dert eden, eğitim almış ama istediği yere gelememiş, getirilmemiş çok sayıda kişiler de var, bazıları da memur, onlara haksızlık etme bence. amirinin yap(a)madığının suçunu memura atma.

devamını okuyayım »
29.07.2017 12:44