fiandara

  • energizer tavşanı (781)
  • 805
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

beyaz gelincik

efendim, son bölümde nevrotik ceren, dizi boyunca “ay duyarsız ömer insanı bizim için özel bir yerde parti yapıyorsa, benim de olayım umursamaz şekilde partiye iştirak etmektir. lakin aynı zamanda bikbikimi de muhafaza ederim” kıvamında gezinmiştir. şimdi bakıyoruz, nevrotik ceren’ in kankası kim, diyar. diyar’ ın tazecik eşi kim, melih. melih kimin yancısı, ömer’ in. pekiii yancı melih’ in bağ evindeki partinin ömer’ e emrivaki olduğundan haberi var mı, var... e anacım, diyar hanım hiç mi eşinin başına vitvitlenmez, “ömer’ i de adam sanırdım, bak saniyesinde harcadı kızı” vs vs… yancı melih “karıcığım, allah seni inandırsın ömer’ in de haberi yoktu, olaylar yamacımda cereyan etti” vs demez mi... karı- kocanın diyalogu bu çok insani dedikoduyu, hadi neyse, bilgi alışverişini kapsamaz mı… bölüm boyunca vay efendim ömer nasıl olurmuş da düğün gecelerini geçirdikleri mekanda falan filan… diyar hanım, diyar hanım, partinin orta yerinde hieeeyt diye bahar hanım’ a yükleneceğinize kocanızın başının etinin tadına vaktinde bakıvereydiniz, farklı mecralara yol alınabilirdi.

yazar kardeşim, bak buradan sesleniyorum, dedikodu diyorum, vitvit diyorum…

bir de doktor bahar hadisesi var. yahu esra ronabar’ ın kaderi midir, dudaklarını büzerek, cilveloy nanayda tadında “demirrrrr” yahut “ömerrrr” deyip sevgi kelebeği misali sekmek… titrek titrek gözlerini belertmek… acaba kendi tercihi midir… bilemiyorum ki… “demirrrr”, “ömerrrr” derken yakında “samurrrr” deyiverecek ondan korkarım, hani ses benzerliği bakımından… ablacım, hazır kaptın koçum müco’ yu da*, adam gibi rollere çıkmayacaksan istanbul sınırları dışında ne işin var, otur kocanın dizi dibinde.

aman ya, iki adana manzarası göreceğim diye maymun oluyorum. gidip sabuha dvd’ si neyin bulayım da ibo küçüksaat’ ten gar’ a kadar koşsun, gözüm memleket temaşa eylesin…

devamını okuyayım »
26.09.2006 09:29