field commander cohen

  • 235
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

lys 2015

bir ay daha çalışsam bir başka zor kabul edilen kaynağı daha bitirip girsem yine neredeyse aynı neti yapacağıma emin olduğum sınav. zaten bilmediğim bok yoktu hatta dershanedeki sadece bir hocaya soru götürebiliyordum çünkü biliyorum diğerlerine götürsem getirdiğim kalburüstü soruları çözemeyecekler bir de üstüne benim zamanımı sikecekler. integraldaki y=-1 etrafında döndürme sorusunun benzerini sormuştum ve adam üniversite düzeyinde bu soru, çıkmaz demişti. çıktı lan. hele geometri sınav esnasında güldürdü beni. oğlum insan çözücek o analitikleri napıyorsunuz. yıllarca ki geçen sene da dahil dandik dandik analitik soruları sordunuz ne oldu da bu sene coştunuz.

neticede devletin kendisi matematik öğretemezken hangi akla hizmet bunu yapıyorlar anlamış değilim. `bakın dershaneler bir boka yaramıyor, netler daha da düştü` dedirtmek istiyor olabilirler.

edit: ha ayrıca meb türkiyenin en iyi fen ve anadolu liselerindeki matematik hocalarını soksun bakalım bu sınava çoğunun 45'ten fazla yapamayacağına eminim. nerden mi biliyorum birincisi ülkenin en iyi ve köklü anadolu liselerinden birini bitirmiş olmama rağmen okulda hiçbir bok öğrenmedim. ikincisi bu hocalar sorduğum nispeten zor soruları bile yapamıyorlardı mesela bir limit sorusu sormuştum. okuldan 3 matematikçi yarım saatte ancak çözebilmişti. çok zor olduğunu düşünüp dinlememiştim bile çözümünü. sonra aynı soruyu 2. seneme hazırlanırken yani bu sene 2 dakikada çözdüm. hiçbir numarası yokmuş sorunun.

devamını okuyayım »