final approach point

  • 487
  • 49
  • 7
  • 0
  • dün

kadının çalışmasının evlilikleri bitirmesi

örnekleme kendimi koyarsam bir ucundan destekleyebileceğim fikir. evlilikleri bitirmesi sadece mevcut evliliklerin bitmesi anlamında değil, hiç evlenmemeye katkı sağlaması anlamında da geçerli.

ülke standartlarında iyi sayılabilecek bir işim var.
doktora düzeyinde eğitimim var.
uzun süredir çalışıyorum. herkesten bağımsız bambaşka bir şehirde kafama göre yaşıyorum.
almak istediğim şeyleri alabiliyor, görmek istediğim yerleri görebiliyor, görüşmek istediğim kişiyle görüşebiliyor, istemediğime yol verebiliyorum. şartlar bu kadar güzelken ben niye evleneyim? aşktan da mantıktan da 12 den vurulmam lazım ki birinden gözümü karartıp bu düzeni bozabileyim. yoksa çok mantıksız, keyfim bu kadar yerindeyken evlenme gereği duymak. benim gibi yaşayan ve düşünen kadınlar çoğaldıkça evlilikler de azalıyor, boşanmalar da artıyor.

ha bu kötü bir şey mi? nenelerimiz, annelerimiz, zamanında, tanımadıkları adamlarla küçük yaşta evlendirilip, mutsuz da olsalar dayak da yeseler başka seçenekleri olmadığı için evliliklerini sürdürmek zorunda kalmış. evlenmeyi istiyor musun diye soran olmadığı gibi, boşanmayı da ayıp saymış. onlar gibi esir hayatlar süreceğimize, böylesi çok daha güzel bence. kendi kararlarını alabilen, hür kadınlar. umarım çoğaldıkça çoğalırız.

devamını okuyayım »
03.01.2018 01:17