firtinanin gozunden

  • 3234
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

lost

--- destur spoyler ---

s3e8 itibariyle gözlerimizi kamaştırdığından yeni baştan teoriler üretilirken geçmişte adada yaşananların bir çırpıda unutulduğu dizidir. kafam basmıyor artık bu diziye, teori filan değil, sadece öyle olmasını umduğum şeylerden bahsedicem.

desmond'un geçmiş yaşamına dair olup, zaman yolculuğu fikrine yol açan tüm sahneler muhtemelen laboratuvar ortamında hazırlanmış ve beynine yönlendirilmiş bir senaryodan ibaretti. peki desmond'un ve aynı zamanda bizim beynimize verenler kimdi?

kim olacak anasını satim; jack'in gözünün önüne sadece kendisinin görebildiği ölmüş babasını getirenler, shannon'ın çadırına buz gibi denizlerden gelen walt'ı sokup çıkaranlar, eko'nun üstüne kardeşini salanlar, ormanın derinliklerinde fısır fısır konuşanlar, sawyer'a kafayı takan domuzla kate'in atını çıkaranlar, locke'a geleceği gösteren, claire'e ürkünç mesajlar veren rüyaları programlayanlar kimlerse onlar.

sanki yeteri kadar kafamız bulanmamış gibi bir de zaman yolculuğu ve geleceği görme hikayesini işin içine kattılar. bunları ve aklıma gelmemiş binbir cambazlığı yapan güç, desmond'un beynine yıldırım düşme sahnesini verip yine ellerindeki mahiyetini çözemediğimiz bir teknolojiyle yıldırımı da düşürürler. dharma'nın faaliyet alanlarını gözden geçiriniz derim. bir zamanlar isimlerini duyduğumuzda ürperme gelen others'ın da bu işlerde bırakın parmağı olmasını bizimkilerden daha amale olduğu ortaya çıktığına göre adada asıl gücü elinde tutan bir gruptan rahatlıkla şüphelenebiliriz. black smoke yakalanıp sayid işkenceyle konuşturmadığı sürece bu gizem çözülmez arkadaş.

--- spoyler ---

devamını okuyayım »