fizikopat

  • 553
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

29 temmuz 2011 tsk komuta kademesi istifası

öyle aman aman bir durum değil. biri gider öteki gelir. hem maşallah ülkemizde general kıtlığı yok. çin 'deki general sayısının iki katı general var dört tarafı düşmanla çevrili kara parçası bu yalnız ve güzel ülkemizde.

söz konusu istifaların gerekçesinin 43 general ve amiral tutuklu olması ise tam bir utanç kaynağı olmalıdır. senelerdir pisi pisine şehit olan askerleri onuruna yedir(evet hepsi vatan için şehit oldu makamları mubarek olsun ama bu şehitlerin bir kısmı eline el bombası verilen askerler, kendi mayınlarımıza basıp şehit düşenler, yüzlerce kişilik terörist grubu çoban sanıp ekrandan izleyip müdahalede bulunmayıp baskın sonrası onlarca şehit askerler, çobanı terörist sanıp ateş etmeler daha uzar bu liste. böyle şehitlerimizin olması insanı üzmekten öte sorumlular hakkında kaç istifa duydunuz ya da kaç soruşturma açıldı ve neticelendi), ama hükümete karşı darbeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle içeri alınanları terfi ettirememeyi onuruna yedireme.

öte yandan suça karışmış olduğu gerekçesiyle hapiste yatan generaller yüzünden terörle mücadele edilemeyür, zaafiyet ondan ötürü olayür diyen sözlük zevatı tarih bilgisinden yoksunlar. bak bebeğim, bizzat sizin muhipliğini yaptığınız 27 mayıs darbesinde, genelkurmay başkanı ve sıkıyönetim komutanları hapse atılıyor, 280 generalden 235 tanesi emekli ediliyor toplamda 5000 'e yakın subay emekli edilip ordudan el çektiriliyorken -ki o dönemler soğuk savaş dönemleri- bir güvenlik zaafiyeti oluşmuyor da 43 general içeride diye mi zaafiyet oluşuyor he bebeğim?
-bir anti parantez daha, bu kadar subay sırf darbeyi desteklemedi diye ordudan emekli ediliyor. yani şu ankinin tam aksine bir durum söz konusu. biri omurga mı dedi?-

bak utanma aç oku tarih şuurun gelişsin: (bkz: eminsu)

devamını okuyayım »
30.07.2011 23:00