fleuruntelleri

  • 118
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

arda turan

" ben sporcunun zeki ,çevik aynı zamanda ahlâklısını severim." demiş atatürk seneler önce. sanki bu günlerde yaşayacaklarımızı önceden görmüş gibi.
her insanın bir sporcuda arayacağı kıstaslar bu olmalı benim fikrimce. atatürk söylediği için değil, doğru bir tespit olduğu için.
üzgünüm arda, "90 maçta forma giydim, 5 tane kötü oynadığım maç gösteremezsiniz!1!1!!" dediğin anlarda zeki olmadığını; 90 dakika boyunca sahada koşmayarak, millete popo dönerek çevikliğin ç sinin sende olmadığını; kilometrelerce yol katederek milli takımını desteklemeye gelen, milli takımdan kazandığın hemen hemen her bir kuruşunda emekleri olan türk taraftarına maç ortasında hareket çekip, atağı keserek ve seni eleştiren herkese televizyonlarda "hesap soracağım1!!1! " diyip atar gider yaparak da ahlak denilen olgunun sözlüğünde yer almadığını göstermiş oldun. benim kıstaslarımda bir sporcu değilsin.

işin acı yanı hep mi böyleydin biz göremedik ya da sonradan parayı şöhreti görünce mi bu hale geldin bilemiyorum. hangisi daha acı onu hiç bilemiyorum. bu ülkenin evladı değilmişsin gibi davranmak, seni sen yapanlara trip atmak sana ne kazandıracak onu bilmiyorum.

tek bildiğim hiç bir zaman bu ülkenin vatandaşı olmayan ama bir çok insanın abisi, babası, kardeşi gibi sevdiği; içlerinden biri gibi gördüğü

(bkz: pascal nouma)
(bkz: alex de souza)
(bkz: hagi)
(bkz: lefter küçükandonyadis)

gibi bağrımıza basılmayacağın.

devamını okuyayım »
23.06.2016 13:24