fotografilmi

  • 58
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

tercih zamanlarında sözlük sözlük gezip araştırma yapan biri olarak söylüyorum,burda her yazanı ciddiye alıp ona göre tercih yapmayın.sonuçta burdaki yazılar biraz eleştiri yazısı.adam odtünün de boğaziçinin de dezavantajlarını bulup yazıyor haliyle.gözünüz çok korkmasın.
çok spesifik bir bölüm okumayacaksanız eğer (tıp,dişçilik,hukuk vs.) gittiğiniz ile dikkat etmenizi öneririm.çünkü büyük bir şehirde okumak gerçekten insanda çok şey fark ettiriyor zamanla.kafa yapın,gördüğün insan çeşitliliğine bağlı olarak değişiyor.
ben sosyal bir insan olduğum için tercih yaparken okulların kampüslerini çok incelemiştim.şu anda okuduğum üniversite de türkiyenin en güzel kampüslü üniversitelerinden biri.bu insanda çok şey farkettiriyor emin olun.bir yerde adam lise gibi bir binada okurken,sen dersten çıktığında ya da ders aralarında arkadaşlarınla gidip çimlerde uzanıp sohbet edebiliyorsun.evet bu tercih yaparken çok kafana takacağın bir şey değil ama inan 4 yıl buna çok ihtiyacın olacak.
ve son olarak,kesinlikle kendinizden çok üst yerleri de yerleri de yazmayı ihmal etmeyin.ben öyle girdim okula.korkmayın,yazın hiçbir şey kaybetmezsiniz emin olun.
umarım istediğiniz gibi olur.bol şans

edit:arkadaşlar sormak istediğiniz bir şey olursa eğer mesaj atabilirsiniz.

devamını okuyayım »
05.07.2014 00:47