francala

  • azimli
  • kofti anarşist (163)
  • 1569
  • 43
  • 25
  • 5
  • bugün

mega holdings

bugünkü 1 liranın yarınki 1 liradan daha değerli olduğunu anlayacak zekaları varsa mega holdingscilerden bir tek soruya cevap vermelerini istirham ediyorum:

bu ürün madem son kullanıcıya yönelik, ödemeleri neden gezegen yüzeyindeki yüz binlerce web sağlayıcısı gibi aylık olarak değil de minimum senelik (hatta çoğunlukla 3 senelik) süre zarflarını kapsayacak şekilde yapılıyor? şimdi sıkı durun:

sevgili megacılar: devletin sizden, önümüzdeki 3 yıla dönük (ve henüz kullanmamış olduğunuz) elektrik için faturaları bir seferde alması fikrini nasıl buluyorsunuz mesela?

megacıların şöyle bir lafı var bi de "çünkü biz *sınırsız* web hosting sunuyoruz"

öyleyse yine şöyle bir alegori verelim. mahallemizin özelleşmiş sular idaresi yarın dese ki size, "kardeşim, önümüzdeki 3 senenin su faturasını bir seferde ver sen bana, ben de bundan sonraki 3 yıl boyunca sana bi daha hiç fatura çıkarmayacam, üstelik sınırsız miktarda su kullanabileceksin".

sınırsız miktarda suyu kim, ne yapsın lan? ortalama bir konutun 3 yıl içerisinde tüketebileceği su miktarı bellidir. e bu adam hamam işletmeyecekse, termonükleer santral çalıştırmayacaksa veya hektarlarca tarla sulamayacaksa *sınırsız* su kullanım imkanına neden ihtiyaç duysun? lan üstelik geçtim marjinal faydayı, bir kere bu amına koduğumun gezegeninde *sınırsız* miktarda su var mı öncelikle?

mesele wysiwyg editör kullanmaksa, wix, weebly, yola, jimdo, moonfruit gibi browser üstünde çalışan bir sürü next-gen html5 wysiwyg site editörleri mevcut. hepsinin bedavı planı olduğu gibi, ayda 20 lira gibi hosting ücretleri + bedava domain de alınabiliyor. üstelik paralı müşterilere 24 saat destek ve eğitim sunan chat hatları var. buraların yine hayvan gibi işlek community'leri var üstelik. amdan götten wordpress tabanlı statik web sitesi de değil mesela, örneğin e-ticaret sitesi bile deploy edebiliyorsunuz wix ile.

http://www.wix.com/
http://www.weebly.com/

alın bakın amk.

millet rails diyor, django diyor, node diyor, meteor diyor, ember diyor, bootstrap diyor, foundation diyor, ionic diyor, kendoui diyor; bizimkilerin ceo'sunun yaptığı siteye bak:

http://www.mesutopengin.com/

hey yavrum hey.

devamını okuyayım »
08.10.2014 01:44