fredininmerkuru

  • 47
  • 13
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

8 ekim 2017 abd'nin vize başvurularını durdurması

herkesin yorumlarken kaçırdığı bir nokta var. türkiye şu an itibariyle bu tarz bir karara top yekün karşı koyabilecek bir ülke değil.

son 15 yıllık süreçte, iktidardakilerin yaptığı en büyük hata uzlaşmacı olmak yerine, ayrıştırıcı olmak oldu. bu saatten sonra bu konuda da iki büyük ayrı düşünce olacak. ve bu düşüncelere sahip insanların ortak bir noktada buluşabileceğini düşünmüyorum. zaten ekilen nefret tohumlarının zararlarını böyle durumlarda daha çok görüyoruz.

kendi yorumuma gelecek olursak, abd'nin hedeflediği de aslında buydu. yoksa bu zamana kadar böylesine halka inen bir yaptırım neden yapılmadı. amaçlanan şey, halka indirilmiş bir yaptırım uygulayarak, ülke içinde ciddi sorunlara sebep olabilecek bir ayrıştırmaya zemin hazırlamak. yoksa o kadar şey yaşandı, neden yaptırımlar sadece siyasi ve finansal olarak kaldı? ve şimdi neden sosyolojik etkiler doğuracak bir tavıra geçildi? bu soruların cevaplarını detaylarıyla merak ediyorum.

umarım bu sorun bizim adımıza en iyi şekilde çözülür. fakat ne mevcut iktidarın, ne diğer siyasi partilerin, ne de ülkedeki gruplaşmış halkın bu sorun altından büyük zararlar görmeden kalkabileceğine inanmıyorum.

devamını okuyayım »
08.10.2017 22:19