friends

  • 83
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

tıp fakültesinde sözlü sınava gireceklere öğütler

öncelikle sözlülerde zor sınav yoktur, kafalanamayan hoca vardır.

- verdiğiniz cevaplarla mümkün oldukça soruları saptırtmaya çalışın. öncelikle güven tam olsun hasta başında, kontrol sizde olsun.

- ağzından bilmediğin hiçbir kelime, konu, hastalık adı, ilaç adı, rus numarası, iddia tahmini vb çıkmasın (hem sınavda artistlik yapma). gider onu sorar. bildiğin şeyleri bilmiyormuş gibi söylersen kesinlikle sorar. veee çaatt söylersin. o zaman yüz ifadesini gör.

-burası çok önemli arkadaşım. anamnez dersin, aldım dersin önemsemezsin. ama bak bu hoca milleti kendi hastasıyla iki kelam etmez, senin hastana askerlik arkadaşı gibi davranır. unutma sınav hastaları yavşaktır, sen 10 dakika sorarsın, yok yok bir şeyim diyerek geçiştirir seni. hoca geldiğinde bülbül olur. yeni yeni hastalıklar üretir, onları söyler. aman dikkat hastayı pasif konumda tut.

-ama ne yaparsan yap bazı hocalara harbiden it gibi çalışmak ve milli piyango talihlisi gibi şans lazım. o hocaların sınavlarından önce sakın yere bakma ki sınav zamanı incelerken ilk defa görmüş olursun, sıkılmazsın.

-kızsan ağla. cidden ağla bak, sal gitsin. harbi harbi yarar işe

deli manyak psikopat hoca: söyle bakalım. bu kalem ne renk?

ben: siyah hocam

h:siyah mı?!!!!11

b: pardon pardon gri

h: gri mi?

b: beyaz

h: beyaz mı?

iç ses: aaa tavanı maviymiş la buranın

devamını okuyayım »