fsoceity

  • bıçkın (472)
  • 714
  • 65
  • 18
  • 2
  • bugün

hatay'a oy kullanmaya getirilen bir otobüs kişi

ek: sağolsun arkadaşlar ne polis dusmanligimiz kaldı ne vatan hainligimiz. bimer cimer vs her yere de göndermişler. gönderin elinize sağlık. eğer işin soruşturması olacaksa benim üzerimden olmasına razıyım ben.

son edit: hatay valiliği açıklaması: http://www.hatay.gov.tr/basin-aciklamasi24062018 .

--- spoiler ---
bazı sosyal medya platformlarında “defne ilçesinde özgür suriye ordusu mensuplarına oy kullandırılıyor” şeklinde iddiaların gündeme getirilmesi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1. zeytindalı operasyonu kapsamında afrin bölgesinde halen görev icra eden özel harekât polislerinin oy kullanmaları için hatay il seçim kurulu tarafından aşağıokçular ilkokulu on gün önceden belirlenmiştir.

2. bu husus ile ilgili olarak aşağıokçular mahalle muhtarına aynı tarihte bilgi verilmiştir.

3. il seçim kurulunun aldığı karar doğrultusunda özel harekat personeli aşağıokçular ilkokuluna gelerek görev belgeleri ve seçmen kartlarını ibraz etmek suretiyle oylarını kullanmaya başlamıştır.

dolayısıyla sosyal medyada gündeme getirilen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. konu ile ilgili olarak gerekli inceleme başlatılmıştır.

kamuoyuna saygı ile duyurulur.
--- spoiler ---

beni tatmin etmedi ancak resmi yetkililer bunu demiş. neyse chp il örgütü de açıklama yapacaktır. biz kimseyi provake etmiyoruz. eğer suriyelileri özel harekat polisi yaptıysanız ben diyecek bir şey bulamıyorum.

-----
şimdi video atacağım ve burada diyecekler ki provakasyon yapıyorsun. burasi hatay/defne - asagi okcular mahallesi. ben bu mahalledenim (yan mahalle diyelim), bu mahallede hiç bir suriyeli yok. yaşayamaz zaten. amcanın tepkisi de belli. peki kimler bu mahallede oy kullanan suriyeliler ?

https://www.facebook.com/…ermalink/2168950663175957

devamını okuyayım »
24.06.2018 13:02