fuckin a

  • azimli
  • hırçın golcü (257)
  • 1499
  • 8
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

misafirlikte maruz kalınmış en kötü yemek

ben belirli bir yaşa kadar patates dışında hiç sebze yemedim. bir noktadan sonra yavaş yavaş açıldım ama öncesinde çok ısrarcı bir şekilde sebze yemezdim ve yediğim zaman midem bulanırdı. birinin evinde yemek yemekten hiç hoşlanmazdım çünkü benim yiyebileceğim şeyler pek olmazdı.

neredeyse hiç sebze yemediğim dönemlerden birinde bir arkadaşımın evine gittim. bu arkadaşım babasıyla ve babaannesiyle yaşıyordu. babası engelliydi ama çok azimli bir insandı. kişilik olarak da dünyanın en iyi en kaliteli insanıydı, kendisini az görsem de inanılmaz severdim ve saygı duyardım. arkadaşımın babaannesi vefat etmişti ve vefatından sonra evine başsağlığına gitmiştik.

babası zorla bizi yemeğe oturttu. çok içinden gelerek bizim karnımızı doyurup öyle göndermek istiyordu. salonda çok loş bir ortamda önce bir çorba içtik, sonrasında da babasının yaptığı içinde çeşitli sebzeler olduğunu tahmin ettiğim yumurtalı bir yemek getirdi. dikdörtgen iki dilim kesip benim tabağıma koydu. o anda, yemeğin ne olduğunu içinde neler olduğunu sormak istedim ama sonra belki 1-2 saniye içinde düşündüm ki o bizim karnımızı doyurmak istiyordu ve annesi yaşıyor olsaydı yemekleri o yapacaktı. ben beğenmeyip yemeği yemezsem annesi öldüğü için bir kere daha üzülecek, hatta belki inanılmaz üzülecek diye düşündüm. yemekten bir lokma aldım ve yiyemeyeceğim bir şey olduğunu fark ettim.

sonra dikdörtgenleri böldüm ve tabağımın yanına koyduğum bir bardak suyla neredeyse hiç çiğnemeden hepsini yedim. sonlara doğru suyum çok azalmıştı, su bile isteyemedim zorla yediğim anlaşılabilir diye. bunun kadar zor yediğim bir yemek belki 1 kere daha olmuştur, başka da hatırlamıyorum.

o arkadaşımın babası oldukça genç bir yaşta vefat etti, vefat ettiğinde çok üzülmüştüm, çok ağlamıştım. o gün o yemeği yiyerek abartı duyarlılık mı kastım bilmiyorum ama üzüleceğini hissetmiştim gerçekten. keşke bugün hayatta olsaydı, aynı şeyi bir kere daha severek yerdim. mekanı cennet olsun.

devamını okuyayım »