fuckin a

  • azimli
  • hırçın golcü (253)
  • 1342
  • 5
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

mustafa sarıgül

sarıgül hakkında yanlışları da doğruları da söylemeliyiz. ne birileri gibi sadece yanlışları ne de birileri gibi sadece doğruları söylemek yeterli değil. evet bu seçim herhangi bir belediye seçimi değil, evet oy kullanırken düşünülecek çok fazla şey var ama huyumuz kurusun düşünmeden, irdelemeden edemiyoruz. vereceğim oyla ilgili olarak değil de, sarıgül'le ilgili olarak bireysel düşüncelerim doğrultusunda yazıyorum aşağıdakileri. (keşke ülke olması gerektiği gibi olsa, sadece adaylarla ilgili düşüncelerimiz doğrultusunda oy kullanabilsek. henüz öyle bir seçim göremedim kendi adıma ve buna gerçekten özlem duyuyorum) devam etmek gerekirse;

sarıgül kibirli bir adam, kendini beğenmiş yeri geldiğinde bunu kabalığa dökebilecek kadar ileriye gidebiliyor. mimikleri, aşırı bakımlı hali de bir miktar antipatik. bunları kabul etmek lazım. bunlar en belirgin eksikleri.

artılarına gelince, benim için bu akşam tarafsız bölgede bahsettiği trafik sorununa çözüm yaklaşımı aşırı derecede önemliydi. 50 tane tünel yaparak ulaşım sorununu çözmeyi düşündüğünü ama hocalara sorduktan sonra bu fikrinin yanlış olduğunu ve toplu taşıma önem verip insanları yönlendirmek gerektiğini söyledi.

bakın bu adam hem yanlışını kabul ediyor, doğruyu bulmaya niyetli olduğunu ortaya koyuyor ve her şeyden önemlisi "hocalara" sordum diyor. havaray projesiyle ilgili olarak da hocalarıyla çalıştıklarını bu konuda farklı görüşler olduğunu söyledi. seçim propagandası olsun diye havaray yapacağız demedi.

türkiye'de son 11 yıldır en ama en çok özlemini duyduğum şey bilime ve uzmanlığa verilmesi gereken ama bir türlü verilmeyen önem. önem vermeyi bırakın bilim ve uzmanlık hor görülüyor artık. sarıgül bu konuda benim takdirimi kazandı. 200 km metro iddiasıyla ilgili olarak 1.5 yıldır hocalarıyla çalıştığını söyledi. bir insanın bu tarz bir şekilde çaba sarf etmesi günümüz türkiye'sinde çok önemli bir şey bana göre.

bunun yanı sıra istanbul'un geneline çok hakim olduğunu söylemek lazım. her bölgeyle ve yapılan her şeyle ilgili fikir sahibi. bu işe çok fazla zaman harcadığı ve belediyecilikten anladığı çok belli.

bu noktada tekrar eksilerine dönmek istiyorum. sarıgül'ün kriz yönetmek konusunda çok başarılı olabileceğini düşünmüyorum. ayrıca başkan olduktan sonra kibiri daha da artabilir. bu konularda kendini geliştirmeli.

bunlar hala büyük soru işaretleri olmasına rağmen bu akşamki "bilime önem veren, soran sorgulayan, ben bilirim demeyen" tavrı benim çok takdirimi kazandı ve negatife biraz daha yakın olan düşüncemi pozitife doğru döndürdü. bunu belirtmeliyim.

devamını okuyayım »