fuckofffcehlifuckingos

  • 178
  • 48
  • 20
  • 1
  • dün

amerika'nın demokrasi götürdüğü ülkeler

japonya ve italya'nın aksine almanya'ya demokrasi "götürülmemiş", almanlar tercih olarak demokrasiyi "almıştır". ingilizlerle birlikte attıkları milyonlarca ton bomba, alman üretiminin artmasına bir nebze olsun darbe vuramamıştır. meral akşener'den, amerikan ordusuna oldukca geniş bir yalama yelpazesine sahip yerli post ergenlerimiz, lend-lease'in, kritik bir rol oynamış olmasını falan değil, direkt olarak, avrupa sahnesindeki savaşın ilerleyişini değiştirdigini iddia etmektedir, durum elbette ki öyle değildir. yine almanları eş zamanlı olarak birden fazla cepheyle meşgul etmiş olmasından dolayı, amerikan demokrasisinin dolaylı yoldan "game changer" bir rol oynadığı iddia edilse de, yine, mevzuat öyle değil idir efenim.
st. vith'te, 100.000 alman askeri 5 günde 10.000'den fazla amerikan askeri öldürürken, birkaç ay sonra, ruslardan kaçan 3 milyon alman askeri, batılı müttefiklere, tek kurşun sıkmadan teslim olmuştur. almanlar batı cephesinde şiddetin dozajını arttırmak yerine, birinci dünya savaşından bile daha uslu davranmıştır, yani komünizmin gelmesi yerine; amerikalılarla masaya oturmayı tercih etmiştir.
zira, amerikan demokrasisi, üçüncü reich'in bertaraf edilmesinde fazla softcore kalan bir materyaldir. buna vesile olan daha hardcore bir şeydir.
ancak, amerika'nın demokrasiyi ihraç etmenin yanında, arada ithal ettiğini de unutmamak gerekir.
:)
demokratik girişimlere uzun bir süre, yoğun bir şekilde tabi tutulmasına karşın, vietnam, kore demokratik halk cumhuriyeti, somali, küba, lübnan, angola ve birtakım ülkelerde amerikan demokrasisinin, getirilme eylemi sonuçsuz kalmıştır.
yine aynı şekilde, insanları demokrasiden mahrum bırakmamak gibi ulvi bir amaç içinde olan amerikan askerleri, demokrasiye kendileri maruz kalmak istediklerinde, kadim dostları 7.62 onlara yardımcı olmaktadır.
saving private ryan'da tom hanks, nihai demokrasi ve bürokrasiye kavuşmayı beklerken, elinde m1911'le gayet sakin tavırlar sergilemekteydi.
amma velakin, yukarıda adresini belirttiğim görüntülerden de gözüktüğü üzere, amerikan özel operasyon birliklerinin içinde bile, küçük bir çocuk yatıyor. demokrasiye kavuşurken, çığlık atıyor, şehvet ve coşku dolu iniltiler içinde yerlerde yuvarlanıyorlar :)

devamını okuyayım »
18.04.2018 18:35