fular takamayan adam

  • 104
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

mount&blade warband

singleplayer olarak yıllardır bıkmadan usanmadan oynadığım oyun. yeri geldi kendini rodok ayısına adayan bir mareşal oldum, yeri geldi kendi krallığımı kurup, hasta gibi beylerimle ilişkilerimi kağıda not aldım, yeri geldi suno leydisi isola'ya aşık olup, svadya tahtına oturmasını sağladım. ancak benim gibi, gerçekleşebilecek tüm senaryoları bitirdikten sonra amaçsız kalıyorsunuz. oyundan yine de kopamıyorsunuz çünkü yarattığı ortaçağ atmosferi aslında eşsiz. şimdi diyeceksiniz ki, saçmalama çok daha iyi oyunlar var. evet var, ancak hangi oyunda kendi sancağınızı taşıyan süvarilerinizle, 200 vs 200 bir savaşa girebilirsiniz ki? bu oyun ancak strateji oyunlarında görülebilecek savaşların içine soktu bizi. kılıç sallama hayalleriyle büyümüş erkeklerimizin hayalini gerçekleştiren oyundur mount&blade warband. tabi ne kadar oynarsanız oynayın, zorluğu sebebiyle multiplayer kısmına adapte olmak zor. bu durum sebebiyle oyunun ömrü bir noktadan sonra sona eriyor.

şimdi gelelim bu oyunun ömrünü nasıl uzatırız sorusuna. ortaçağ savaşlarına ilgi duyuyorsanız muhtemelen yüzüklerin efendisi serisinin de hayranısınızdır. bilenler zaten bilir ancak, haberi olmayanlar için warband' ın bir yüzüklerin efendisi modu var. ismi the last days of the third age. bu mod sürekli hata veren ve yarım kalmış bir mod değil. tamamlanmış, türkçe desteği olan ve gerçekten de sizi orta dünya evrenine ışınlayan bir mod. mod burada anlatamayacağım kadar uzun, ancak gerekli linkleri ekleyeceğim. söyleyebileceğim tek şey moda gerçekten de emek harcandığı ve çok detaylı olduğu. edoras düzlüklerinde uruk hai kesen bir rohan süvarisi, iron hills salonlarını koruyan ağır zırhlı bir dwarf, hatta sauron için çalışan bir orc şefi bile olabilirsiniz. bu yüzden mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

orjinal oyuna sahip olanlar için steam sayfası

korsan oynayanlar için mod sayfası

son olarak, oyun klasik warband dinamiklerinden farklı olduğu için, kafanız karışabilir. burada detaylı bir türkçe rehber mevcut: https://steamcommunity.com/…edetails/?id=1444588119

forth eorlingas!

devamını okuyayım »