funkyzone

  • azimli
  • hırçın golcü (289)
  • 1640
  • 152
  • 39
  • 0
  • dün

çirkin bir kadın olmak

bu başlığı okuyan kadınlara iki tavsiyem olacak :

1- john bergerin görme biçimleri kitabını ivedilikte edinin. merk etmeyin ince ve bol görselle desteklenmiş bir kitap. bir solukta okuyacaksınız. ve aynadaki yansımanızı algılayış biçiminizi değiştirmek için altyapı hazırlayacak.

2- size kendinizi çirkin hissettiren erkeklerden bir an önce uzaklaşın. bir an önce!

kadınım, hayatım boyunca bir kere bile benimle ilgilenen bir erkeğe bilerek kendisini çirkin hissettirmedim. ilgim olmayanına bile. bir insana kendisini çirkin hissetirmek, bunu belirtmek kadar kötücül davranışı kendime yakıştıramadım çünkü.

çok yakın bir kadın arkadaşım var. kendisini çok güzel buluyorum ben. çok özgün, farklı bir güzelliği var. bir sürü de erkek hayranı. karakteri de o kadar güzel ki, tanıdığım en harika ve en temiz kalpli insanlardan biri. kaprissiz, tripsiz, sevgi dolu, sıcak kanlı, şefkatli, zeki, yetenekli, farklı, şefkatli ve çok güçlü. güçlü olduğunu göze sokmayacak kadar mütevazi hem de. kısacası şu ideal kadın başlıklarına yazılan hemen her özelliğe sahip. fakat hayatı boyunca o kadar boktan ve manipülatif erkek davranışlarına maruz kalmış ki, onun varlığından bile rahatsız olan, tehdit olarak gören türk erkeği bilinçaltı sürekli kendisine çirkin olduğu, yetersiz olduğu mesajını vermiş.
sihirli bir değneğim olsa, bu kadının geçmişine yolculuk eder ve o yaşadığı ilişkileri esnasında gider kendisini sarsardım. sen bunları hak etmiyorsun, harika bir kadınsın ne olur kendi değerinin farkına var diye ikna etmek için elimden geleni yapardım. şu anda ne yaparsa yapın, ne kadar ilgi görürse görsün ikna olmuyor bilinçaltı çünkü güzel, yeterli ve değerli olduğuna. elbette ki kazıdğımızda altından yine baba figürü çıktı. maalesef.
o sebepten 2. tavsiyemi bağıra bağıra tekrar etmek isterim : size kendinii çirkin ve yetersiz hissettiren erkekle bir an önce selamı sabahı kesin!

bunları yazdın da, sen çok mu aşmışsın derseniz de, cevabım elbette ki hayır. her gün yeniden kendime güzel ve değerli olduğumu kanıtlamaya çalışmak yerine, bunun önemli olmadığını, umursamamam gerektiğini hatırlatmayı tercih ettim. çoğunlukla aynaya bile bakmıyorum. bunun da bedeli ayrı bir şekilde ağır, fakat ilkine oranla kendimi metalaştırmamanın verdiği öz saygıya sahibim.

(#103028757) şu gibi entrylerdeki insanlara da, sadece içinizin çirkinliğini yunan tanrısı gibi erkekler bile olsanız saklayamıyorsunuz ve asla gerçek anlamda sevilmeyeceksiniz demek istiyorum.

devamını okuyayım »