g man

  • 2034
  • 2
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

doğu türkistan

inanmamanız gereken internet efsaneleri:
1- çin'de uygur türkü çocuğun üzerinden arabayla geçiyorlar:
https://www.youtube.com/watch?v=pujlru2dmae
hayır. video 3 yıl önceye ait. mekan guangzhou foshan. doğu türkistan'da değil.

2- uygur türkleri çin polisi tarafından katlediliyor:
http://www.reuters.com/…/us-china-xinjiang-attack-iduskbn0p…
hayır, öyle bir katliam yok. müslüman olan uygurlular, ramazan'ın gelmesiyle azıtıp kontrol bölgelerine bombalı saldırılar düzenliyor ve eylemcilerle polis arasında çıkan çatışmada 18-28 arasında kişi ölüyor. ölümü küçümsediğimden değil, ancak milyonların katledildiği ve işkence edildiği iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtmek için

3- uygur türklerinin evlerini yakıp yıkıyorlar:
kaynağı belirsiz ve işkence olarak lanse edilen fotoğrafların çoğu asya'daki felaketler sırasında çekilmiş görüntüler. bir kısmı çeşitli dövüş sanatları ustalarının dayanıklılık testi hatta. adam çivili yatağa yatıyor, siz çin işkencesi diyorsunuz. bakın yakında kızgın yağda kendini yakan adamı da "uygurlu imam'ı canlı canlı yakıp yiyorlar" diye lanse ederseniz gelir kafanızı kızgın yağa sokarım.

4- japon gemilerinin çin savaş gemilerinin yakınına gidip doğu türkistan bayrağı açtı:
olm mahalle kavgası mı bu? sebebi ne ki? japonya'nın gerçekten bir ordusu var mıdır, çin savaş gemisine bayrak sallayarak yaklaşılır mı, doğu türkistan'ın çin gemileriyle ve denizle ilişkisi nedir sorularının cevaplarını vermiyorum.

5- uygur türklerinin canlı canlı derilerini yüzüyorlar:
http://www.lzyangguang.com/…m/show.asp?m=2&d=67&p=2
salak bir görsel paylaşan vahşet meraklılarına kulak asmayın. bu bir cenaze ayinidir ve parçalanan kimseler kesinlikle ölüdür. görüntüler çin'in gansu eyaletinin gannan bölgesine ait. yukarıdaki sitede görsellerin devamına ulaşabilirsiniz.site sanırım bir tatil sitesi ve bu olayı kültürel zenginlik olarak sunuyor.

6- biz kandaşlarımızın dramına tepki gösteren duyarlı insanlarız:
hayır, okuma yazması olmayan cahillersiniz. oy verdiğiniz parti cehaletinizi ortadan kaldırmıyor.

devamını okuyayım »