galaxymess

  • 144
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

battlefield v

beta izlenimleri:
-beta'daki haritalar çok büyük olmamasına rağmen yoğun bir savaş ve çatışma göremedim.
-spotting gerçekten anlamsız hale gelmiş ama ilerde düzeltilebilir
-haritaların çeşitli yerlerinde cephanelik ve sıhhi malzeme yerleri olması benim hoşuma gitmedi. support sınıfından otlanıyorduk ne güzel. illa cephanelik koyacaksınız daha az yere koyun. küçücük haritada her yerde cephanelik olmayıversin. eğer sıklığını iyi belirlerse göze batmayabilir ve support sınıfına ihtiyacımız artar. support sınıfı da bir işe yaradığını hisseder. sıhhi malzeme yerlerine ise bence hiç gerek yok. medic sınıfının pek anlamı kalmıyor o zaman. üstelik iyileşmek için farcry 2'deki gibi birkaç animasyon ekleselerdi iyi olurdu.
-headshot ile vurma ve vurulma sesleri güzel. kafadan vurulunca irkilmeye neden oluyor. öldürme sesi battlefield 1 kadar hoş değil. karakterlerin konuşmaları da şu an için bf1 kadar başarılı değil.
-silah modifiyesi bence güzel. karakter modifiyesi sanırım kapalıydı fakat o da güzel olacaktır.
-silah upgrade olayını ben beğendim. silahı kullandıkça daha ustalaşmış gibi oluyorsun. gayet mantıklı.
-oyun çıkmadan önce 4 roundluk bir moddan bahsedilmişti. eğer 3 roundda iki takım da kazanamazsa, son roundda herkesin tek canı olacak. sonunda hangi takımın oyuncuları hayatta kalırsa o takım kazanacak. bütün takımın kaderi bazen sana bağlı olacak. ölen takım arkadaşları da (eğer isterlerse) roundun sonuna kadar senin savaşını izleyecek. umarım bundan vazgeçmezler. betada böyle bir şeye rastlamadım. o son round tam bir taktik savaşı olur gibime geliyor. çok keyifli olabilir.
-grafikler konsolda fena değil. bilgisayarda zaten çok iyidir. yalnız etraftaki nesnelerin ve ağaçların biraz daha kırılgan olması gerekiyor. yıkılması, parçalanması gereken bazı şeyler hiç yıkılmıyor.
-daha fazla animasyon eklenmesi bence çok önemli. oyuna zenginlik katıyor. bu tür küçük ayrıntılar battlefield'in en güzel yanlarından bir tanesidir. mesela sniperla kafadan vurunca karakterimin bazen 1, 2, 3 diye saydığını fark ettim. headshot atmadığım zaman saymayı bıraktı, tekrar headshot atınca kaldığı yerden devam etti. bunlar güzel ayrıntılar. bf1'dekinden çok daha fazla ayrıntı, animasyon, easter egg eklerlerse ben bu oyunu oynamaktan keyif alacağımı düşünüyorum.

devamını okuyayım »