galtorek

  • 185
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ekşi itiraf

artık büyük konuşmanın hiçbir işe yaramadığını ama küçük de olsa bir şeyler yapmanın ne kadar önemli olduğunu daha yeni yeni tam olarak anlayabiliyorum. bu sebeple yeni bir şey yapmaya karar verdim.

malumunuz dışarısı kar, kış, kıyamet... ben de bir şeyler yapabilirim diye düşündüm. şimdi ben işsizim ve o yüzden vakitten bol bir şeyim yok. para kazansam da bunu yapmak istememin tek nedeni yine insanlara yardımcı olmak.

işsiz olduğum bu zaman diliminde sürekli yaptığım bir şey var. dışarıda en az 4-5 saat yürümek. bizim de buralarda tanıdığım bir börekçi var. bizim hemşehrimiz. ondan elinde kalmış olan çörek, poğaça, börek ne varsa alacağım. yürüyüş yaparken de sürekli etrafımda evsiz, fakir, suriyeli, çoluk-çocuk bir sürü insan görüyorum.

şimdi bu elde kalan ürünleri her yürüyüşümde etrafımda gördüğüm yardıma muhtaç insanlara dağıtacağım. elimden gelen sadece ama sadece bu kadarı olsa da büyük büyük laflar etmekten bin kat iyidir benim için. keşke param olsa da ben de onlara taze taze yemekler verebilsem. elimden sadece ama sadece bu kadarı gelebiliyor şu an için. bu arada yürüyüş rotamın üzerinde halihazırda elime para geçtikçe kedi köpek maması alıp hayvanları zaten besliyordum. buna da olduğu gibi devam edeceğim.

eğer benimle beraber yürümek isteyen ve insanlara yardım etmek isteyen varsa yeşillendirebilir. ben kendi adıma böyle bir şeyi başlatacağım ve katılmak isteyen varsa da herkesi beklerim. bağcılar/parseller'den-bakırköy'e doğru her gün yürüyerek gidip geliyorum. bana katılmak isteyen ya da parasıyla, yaptığı ürünle, ya da ekmek alıp destekleyecekler varsa da mesajlarını beklerim.

yazar olmayanlar için facebook adresim: https://www.facebook.com/poyraz.tayfur

ben kendi adıma bulunduğum muhitte bunu yapmaya karar verdim. kendi adıma konuşmayı bırakıp, kendime bahaneler bulmayı bırakıp, gerçekten doğru olduğuna inandığım şeyi yapacağım ve bunun da reklamını yapacağım. insanlara iyiliği pazarlamak, iyiliğin reklamını yapmak istiyorum çünkü iyiliğin de, güzelliğin de, mutluluğun da bulaşıcı olduğunu biliyorum.

siz de kendi bulunduğunuz muhitte bu veya buna benzer şeyler yaparsanız gerçekten çok sevinirim çünkü nereye baksam sadece kötülük görüyorum ve bu beni cidden üzüyor. buna üzülmek yerine, şikayet etmeyi bırakıp bir şeyler yapmak hala bizim elimizde. her şey hala bizim elimizde!

devamını okuyayım »
12.01.2017 00:04