galtorek

  • 190
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

eski sevgilisinin mutlu olmasını isteyen insan

bu insan benim. o kişiye duyduğum saygı ve sevgiyi bir kenara bırakırsak aslında eski sevgilinin eski olmasının sebebi sadece eski sevgilinizin suçu değildir. buraya gelip de eski sevgilim mutlu olmasın, ölsün, gebersin, karanlıklar içinde boğulsun diyen tayfa terk ettiği insanlar için demiyor bunları kesinle, terk edildikleri insan için diyor.

burada anlaşılması gereken asıl nokta şu: bir kişi sizi terk ediyorsa bu onun için de zor bir şeydir. ben 1 buçuk yıl boyunca durmadan sadece eski sevgilimi suçladım beni terk ettiği için. ama ben terk ederken ne kadar mutsuz olduğunu biliyordum. düştüğü karanlığı ve boşluğu da biliyordum fakat ben sadece bencilce suçlamaya devam ettim. sanki onun hayallerini yıkacak hiçbir şey yapmamışım gibi. sanki ben tamamen mükemmelmişim gibi.

ben çok büyük hatalar yapmadım ama küçük küçük hataların birike birike bir dağ haline gelmesine sebep oldum mesela. aldatmadım, çok sevdim, yalan atmadım asla ama gitgide daha fazla kilo aldım. zor durumda olduğu bir sınav döneminde onu rahatlatmak yerine sürekli üzerinde baskı kurdum,. doğru düzgün ev işlerinde ona yardımcı olmadım. konuşmalarımızda o sürekli anlatan taraf, bense sürekli dinleyen taraf oldum. kendimi geliştirmedim. onu gerçekten anlamaya çalışmak yerine sürekli yargıladım, nasihat verdim, azarladım. istemeden de olsa evlilik baskısı oluşturdum ve istemsizce saygısız davrandım. yine de sevdim. hem de aşkım bitmişken bile sevdim. öyle ya da böyle bu aşk bitiyor. ben onun tüm kusurlarını görmeye başlamama rağmen onu çok sevdim. hal öyle olunca ayrılık da çok daha zor oluyor.

ne zaman ki kendi hatalarımı fark etmeye başladım. o zaman ona karşı olan nefretimi yenmeye başladım. ne zamanki tüm hatalarımı, yanlışlarımı fark ettikten sonra üzerlerine üzerlerine gitmeye başladım o zaman ben daha iyi bir insan oldum. daha sağlıklı, daha bağımsız, daha ilkeli bir insan oldum. daha sonradan yaptıklarım yüzünden karanlığa, boşluğa düşmüş olan eski sevgilim geldi aklıma hemen. onu oradan çekip çıkarmak ve o karanlığını yırtmak istedim çünkü o karanlığın, boşluğun sebebi olduğumu anladım. konuşmaya çalıştım konuşmak dahi istemedi. ben de buradan düşün ki o bunu okuyor başlığına yazmaya başladım. belki bir gün açar bakar. belki bir gün benim kendimi tedavi ettiğim gibi o da kendini tedavi eder diye kendimi tedavi etmek adına yaptıklarımı paylaşmaya başladım. tabi sadece o öğrensin diye değil. boşluğa düşen, depresyona giren, karanlıkta olan herkes için de yazdım. ama önce onun için yazdım. inşallah bir işe yarar çünkü maalesef elimden ancak bu kadarı geliyor.

eğer ki şu anda mutlu olan eski sevgilileriniz varsa aslında çok şanslısınız demektir. onların mutsuz olmasını istemeniz, mutlu olmasına tahammül edememeniz, nefret etmeniz hepsi ama hepsi sizin mutsuzluğunuzdan, sizin eksikliğinizden, sizin zayıflığınızdan, sizle ilgili kötü olan şeylerden dolayı. o ilişkiyi sadece o kişi bitirmedi. ikiniz birden el ele bitirdiniz. sadece biriniz terk etti, diğeriniz terk edildi. biriniz çok acı çekti ama diğeriniz de çok olmasa da acı çekti. bunu görürseniz önce kendinizi mutlu etmeye daha sonradan da eski sevgilinizin mutlu olmasını istemeye başlarsınız. siz de mutlu olun, o da mutlu olsun, herkes mutlu olsun. başkasının mutsuzluğunun size ne getirisi olacak ki hem.

devamını okuyayım »
15.12.2016 21:28