geldiler

  • 2606
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

alaturka tuvalet

* bir gün beni nasa'ya başkan dahi yapsalar havada karada tercih edeceğim tuvalet çeşidi. vücutla teması sıfıra indirmesi, mesaneyi sıkıştırarak bededi boşaltım için ideal şekle sokması en önemli sebeplerdir. "e efendim sıçriyür bıdı bıdı" o da alışkanlıkla ilgili birşey olsa gerek. ben on yıldır sıçratmadım. buna karşın kullandığım alafranga tuvaletlerde yalıtım mühendisi olacak kadar uzmanlaştım diyebilirim. umumi tuvaletleri düşünmek bile istemiyorum, kendi evimde dahi bırakın bir yabancıyı benden önce bir melek de kullanmış olsa, vücudun enfeksiyon kapmaya en elverişli bölgelerinden birini başkasınınkine temas ettirmek rahatsız edici.

ama tabi yaşlılıkta zor olacağı muhakkak. bu klozet kapağını kaplayan o iş için üretilmiş tuvalet kağıtları yeterince yaygınlaşıp standart olursa ne hoş.

ha ulan bana ne isteyen istediği yerde giderir ihtiyacını ama öyle alaturka tuvalete "ayy ne ikeeaal", "çömeliyosooaaan böylee öğğk" türü küçümsemelerle yaklaşmadan önce düşünmek gerek. olayı bir sosyo ekonomik problemmiş de ilkel, zavallı, kırsal kesim insanları medenileşince alaturkayı terkedecekmiş görünümüne sokmak ayıptır. önce evrope tuvaletlerine taharet musluğu koysun da...

ayrıca (bkz: a la turca)

devamını okuyayım »
13.03.2006 12:31