gelirsen ekime gelmezsen sikime

  • 497
  • 19
  • 13
  • 0
  • geçen hafta

spora başlamaya karar verilen an

aynanın karşısında durup, kabaran göbüşünüze baktığınız andır. benim için böyle olmamıştı. spora 20 yaşında karate kid* izledikten sonra gaza gelip başlamıştım.

ilk başlarda her insan gibi zorlandım, öyle her şeyin göründüğü kadar basit olmadığını da bu sayede öğrendim. evde kendi imkanlarımla/kendi üretimim olan spor aletleri ile çalışmaya başladım. tabi spor salonuna verecek param yoktu, onu bırak doğru düzgün beslenemiyordum bile. bir de spor yapmama karşı olan çevrem ve ailem vardı ki, o başka bir başlığın konusu.

ilk günden çok abandığım için 3 gün belimi doğrultamadım, nerdeyse 1 ay vücudumun her yeri ağrıdı. sonra alıştım tabi, insan nelere alışmıyor ki azizim..

şimdi her sabah koşusunu yapan, düzenli ağırlık kaldıran, dakikalarca kesintisiz ip atlayan, şınav çeken, düzgün ve güzel bir vücuda sahip olan bu yüzden uykuları düzene giren/kalbi iyileşmeye doğru giden bir insan haline geldim. bunları söylemekteki amacım, spora yeni başlayacak olanlara gaz vermek değil. zira bu tamamen istikrar/irade/istek/sabır işidir. nasıl ki, her şey göründüğü kadar kolay değil, aynı zamanda okunduğu kadar da kolay değil. okumak kolay ama uygulamak zor, zoru başarmak için önce yeteri kadar istemen gerekiyor. isteyip yarısını başardıktan sonra gerisi kolay olmayacaktır malesef, o sadece lafta kolay. başarmanın sırrı, isteğine odaklanıp onu en önemli amacın yapmaktan geçiyor.

devamını okuyayım »
20.04.2017 03:18