geologysos

  • her eve lazım (732)
  • 537
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

11 ekim 2016 metrobüs kazası

aynı yerde daha bir kaç ay önce metrobüsle giderken, benzer bir şekilde bir araba bariyerleri aşıp takla atarak bir öndeki metrobüsün önüne çıkmıştı. neyse ki o zaman öndeki metrobüs şoförünün duracak mesafesi vardı da bir şey olmamıştı. şimdi diyeceğim şudur ki e-5'in sefaköy çobançeşme arası kısmı tam bir kara nokta. fotograflardan anladığım kadarıyla araç sefaköy'den çobançeşme yönüne aşağı doğru gidiyormuş ve bariyerleri aşıp metrobüs yoluna girmiş.

orası hem virajlı hem de yokuş aşağı olduğundan ve bizim pek öküz sürücülerimiz de ne verdiyse gazladıklarından sürekli kaza yaşanan bir bölge. illa sizin hatalı olmanız da gerekmiyor. orda yokuş aşağı takip mesafesini de bırakarak 80-85 km/sa ile giderken, tam da kazanın olduğu yerde arkamdan tampona yapışıp selektör yapanı çok gördüm. önüme bir şey çıksa, azıcık fren yapsam beraber giricez metrobüs yoluna, gebericez. arkadaş hız sınırı belli, güvenli gidiyorum, önümde araba var neden sıkıştırıyorsun. hayır geçsen ya da ben azıcık daha hızlı gitsem ne olacak? sanki ön tarafta yol açık da sol şeridi kapıyoruz. şeritler de zaten dar, azıcık hata kaldıramayacak kadar dar hem de.

sen tabii seyir sırası denetimi yapmazsan, ortalık makasçılardan da hız yapanlardan da geçilmez. anca soteye yatıp ehliyet ruhsat demeyi biliyor bizimkiler. ha şu eds kameralarını da sallayan yok artık. demek ceza falan da kesilmiyor. daha çok insan ölür, biz de böyle boş boş entry gireriz işte.

devamını okuyayım »
11.10.2016 14:32