gerceklesenhayalerinesevinemeyensizofren

  • 64
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

aşkın bitmesi

kimi insanlarda, insanları okumaya çalışmak takıntılı bir durumdur ve gün geçtikçe de kronikleşir. beyini ne kadar yorsa da bu takıntılı huydan vazgeçemez insan. karşınızdaki kişinin, duruşundan, mimiklerinden, ses tonundan, seçtiği kelimelerden vs. aslında ne demek istediğini çözmek her geçen gün daha yorulmanızı sağlar ama dedim ya takıntılı bir durumdur ve vazgeçemezsiniz.

zamanın biri gelir ve karşınıza biri çıkar, bütün dengenizi değiştirir. onu okumak istemez kalbiniz, olduğu gibi kabul etmek ısrarındadır. işte kalp ve beyinin çeliştiği böyle durumlarda kimi zaman kalp üstünlük kurar kimi zaman beyin. kimi zamanlardan bir zaman, beyin, günlük yaşam koşullarından ve etraftaki diğer insanları okumaktan dolayı yorgun düşer ve kabullenir denge değiştiricinizin okunmaması gerektiğini.
işte en büyük yanlış burada başlar.

denge değiştiricinizi okumama durumu bir müddet huzur verir size ama bir süre sonra problemler çıkmaya başlar sizin fark edemediğiniz. problemin varlığından bile haberdar değilsinizdir. siz bütün huzurunuzla birlikte denge değiştiricinizin söylediklerini aynen kabul edersiniz, çözümleme zahmetine girişmezsiniz. bu zaman geldiğinde karşınızdaki kişi çırpınır durur, size sürekli dolaylı mesajlar iletmeye çabalar. siz hala iletileri beyninizle değil kalbinizle çözümlediğiniz için her söyleneni polyanna düsturuyla karşılarsınız.

gün gelir bir gece yarısı, beyin önderliğindeki cunta, kalp önderliğindeki ilişkinize darbeyi yapar. hemen milli birlik komitesini oluşturur ve geçici meclisi kurulacağını açıklar. kalp demokrasi dese de beyin siktiri çeker pompacı kalbe, sen bir dur der.

sen bir dur! çünkü sen hiçbir boktan anlamıyorsun!

ilişkinizin yönetimi, bir gece yarısı milli birlik komitesi başkanı beyin tarafından okunan kararlarla beyine geçmiştir.

milli birlik komitesi kararlarının ilk maddesi;
herkes okunacaktır!
olur.

bu kararın resmi gazetede yayınlanması bile beklenmez ve hemen herkesin okunmasına başlanır. hatta ilk önce denge değiştiriciniz okunur. beyin sorunu çözmüştür; denge değiştiricinizin bölücü militanları ilişkinizin her yanını sarmıştır. ilişkinizi kurtarmak imkansızdır artık. beyin kararı verir ve ilişkinin bittiğini kabullenir. sizi gerekli tedbirleri almaya ikna eder.

pompacı kalp atmaya devam eder ama aşkın beyin ölümü gerçekleşmiştir.

devamını okuyayım »