gezi yi dorduncu gun destekleyen adam

  • 163
  • 2
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

atatürk'ün soyunun nerden geldiğinin bilinmemesi

bu başlığın neden atatürk'e hakaret niteliğinde olduğunu açıklayacağım.

anahtar kelime: fransa kralı

malum, fransa kralı yoktur. fransız devrimi, giyotinler, cumhuriyet vs... napolyonlar da tarih olmuştur. velhasıl fransa kralı diye bir şey yoktur.

ben diyorum ki "fransa kralının sakalı yoktur"

bu önerme doğru mu yanlış mı? doğru değil çünkü fransa kralı yok. yanlış dersek "fransa kralının sakalı vardır" anlamı mı çıkar? e o zaman bu önermeyi nasıl düzelteceğiz?

doğrusu şu: fransa kralının sakalının olması söz konusu değildir çünkü fransa kralı yoktur.

ne anlatmaya çalışıyorum: bazı önermelerde hatta önerme olmayan cümlelerde bile ima yoluyla önerme vardır. "fransa kralının sakalı yoktur" cümlesinde de "fransa kralı vardır" şeklinde gizli bir ima vardır. bu, açıkça değil örtülü biçimde önerilmektedir.

işte bu başlıkta da "atatürk'ün soyunun nerden geldiğinin bilinmemesi" söz konusu bile değildir. atatürk'ün soyu araştırılmış, bulunmuştur.

"bilinmemesi" gibi bir mastar kullanan bu başlık aslında atatürk'ün soyu hakkında ima yoluyla hakaret niteliğinde bir imada bulunmaktadır.

aslında lafı bu kadar dolandırmaya gerek yok. aynı başlığı cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan hakkında açsaydım ne olurdu? götümü keserlerdi muhtemelen. o zaman bu başlığa göz yumulması çifte standarttır.

atatürk'ün kişiliği de umurumda değil. 1938'de ölmüş, dünya'nın 1960'lara kadarki gelişimini az çok kestirermiş büyük bir kişilik ama 2017'deyiz arkadaşım. savunanları saflıkla eleştirmeden önce ona saldırarak prim yapmaya çalışanları orospu çocukluğuyla eleştirmek lazım. atatürk ikonunu yıkacaklar da erdoğan'ı milli ikon yapacaklar. he canım he

devamını okuyayım »
04.02.2017 14:11