glny

  • 226
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

bim

denetimi yapılan global markaların yanı sıra denetimi zor olan, merdivenaltı imalat yapan markaların fason ürünlerinin de bulunduğu zincir markettir.

söylendiği üzere; satılan her ürün kalitesiz ya da sağlıksız değildir.
tabi ki; agudik gubidik markalar altında kapınızdan içeri-boğazınızdan aşağı geçirmemeniz gereken ürünler de yok değil.

agubaby nedir arkadaş?

neyse; fmcg sektöründe yıllardır toz yutar biri olarak söylemeliyim ki; bim pazarda gerçekten güçlü bir oyuncudur, kimse bunu göz ardı edemez.

nakliye işini kendi yapmakta ve ülkenin en ücra köşelerine gidebilme yetisine sahip. bu durum gerek global markalara distribütör yatırımı yapmadan son kullanıcıya gitmesinin önünü açmakta, gerek de küçük üreticilerin ürünlerini pazara göstermek için sahne olmasını sağlamakta.

fiyatların neden bu kadar ucuz olduğunu da hemen hemen herkes biliyor. firmalardan yüklü miktarlarda ürün çektikleri için pazarlık güçleri oldukça fazla. artı; raf yerleşiminde üstlere/öne çıkmak için ekstra para alıyorlar. insert dediğimiz broşür ve afişlerde yer almak için de ekstra para alıyorlar. üstüne de ürünleri fabrikadan direkt kendi depolarına/dağıtım ambarlarına geldiği için nakliyede de tasarruf yapılıyor.

bir başka nokta ise; likitidedeki güçleri. ellerinde nakit/sıcak para mevcut ve istedikleri firmaya, istedikleri sayıda, gramaj ve türde üretim yaptırabilecek güçleri var.
örnek olarak; nestle nin kendi üretim planlarında olmayan, nesquik 500 ml kakaolu süt. arkasına bakarsanız, "bu ürün, nestle tarafından bim e özel olarak üretilmiştir" yazar.

dost yoğurt a özel bir parantez açmak istiyorum; sulanmayan yoğurtun mayası yapaydır.
dost yoğurt hiç hiç sulanmaz. 5 gün aynı kalır. dikkat edin.

devamını okuyayım »